Informacje, Video

OŚWIĘCIM. Czy na Starych Stawach powstanie Orlik?

Czy na Osiedlu Stare Stawy i Stare Miasto powstaną kolejne Orliki? Radny Waldemar Łoziński pyta prezydenta Janusza Chwieruta.

 

Waldemar Łoziński

Boiska ze sztuczną nawierzchnią typu „orlik” cieszą się ogromną popularnością wśród dzieci, młodzieży, a także dorosłych. Zainteresowanie aktywnym spędzaniem czasu jest tak duże, że gołym okiem widać potrzebę powstania kolejnych takich miejsc. Mamy orlika na Osiedlu, a także na Zasolu. Pozostały dwie dzielnice naszego miasta, które z utęsknieniem czekają na takie inwestycje. Mam tu na myśli osiedle Stare Stawy w miejscu boiska zielonego i Stare Miasto na terenie szkoły Nr 3. W związku z tak dużym zainteresowaniem tym tematem pytam: Czy w przyszłorocznym budżecie znajdą się środki na budowę boisk wielofunkcyjnych ze sztuczną nawierzchnią typu „orlik” na osiedlu Stare Miasto i Stare Stawy ? – W swojej interpelacji zapytał Waldemar Łoziński.

Janusz Chwierut

Prezydent Janusz Chwierut odpowiada: W odpowiedzi na interpelację złożoną na sesji Rady Miasta w dniu 29 marca 2017r, w sprawie zabezpieczenia środków w przyszłorocznym budżecie na budowę boisk wielofunkcyjnych ze sztuczną nawierzchnią typu „orlik” na osiedlu Stare Miasto i Stare Stawy uprzejmie informuję, że na chwilę obecną nie przewiduje się działań w tym zakresie. Z uwagi na ograniczone środki finansowe w budżecie miasta oraz dużą ilość już opracowanych projektów i uzyskanych pozwoleń na ich realizację, przedsięwzięcie nic jest możliwe do ujęcia w przyszłorocznym budżecie zarówno pod względem projektowym jak i wykonawczym. W ramach realizowanych obecnie zobowiązań prowadzone są inwestycje związane ze sportem tj. rozbudowa i przebudowa krytej pływalni oraz budowa hali sportowej, boiska wielofunkcyjnego i skoczni do skoku w dal. Należy również podkreślić, że w Oświęcimiu istnieją już cztery boiska typu „orlik”, dwa wybudowane przez miasto i dwa przy szkołach powiatowych. Ponadto planowanych jest do realizacji kilka inwestycji porządkujących przestrzeń publiczną w rejonie Starego Miasta, Bulwarów i Kamieńca, które stworzą możliwość wykorzystania terenów także na cele rekreacyjno – wypoczynkowo-sportowe.

Poprzedni artykułNastępny artykuł

8 komentarzy

 1. Gdyby nie Pani Szydło pseudonim Premier nie powstałaby droga we wsi gdzie mieszka 🙂 ja jestem ze Starych Stawów i jestem za…Oświęcim bardzo zmienił się za Pana Chwieruta a co by było gdyby nie on to mnie nie obchodzi.

 2. Codziennie przejezdzam obok tego pustego i dziwacznego „miejsca”pomiedzy Zasolem 1 a osiedlem Pileckiego,ktorego utrzymanie,chodzi glownie o energie,kosztuje miasto – a zatem nas wszystkich, krocie.Mysle ze za wybudowanie tego architektonicznego „humbuka”powstalby nie jeden ,a 4 Orliki.
  Byc moze chodzi o to ze takie boiska to gotowe projekty,i de facto malo tam miejsca na lany beton i nierdzewke.
  Uwazam ze spory wklad w te sytuacje ma slaba i mialka opozycja ktora powinna skuteczniej dzialac,w tej chwili skupia sie jedynie na „mikrokrytyce”majacej nadac jej pozory merytorycznosci.

 3. Po co orlik jak dzieci tylko cały czas na komputerze grają. PARKINGI budować bo nie ma gdzie parkować!

 4. Niby na Starych Stawach są dwa boiska ale na żadnym nie da się grać. Miało być remontowane kilka lat temu boisko przy ul Ceglanej, ale ze względu na planowany remont było wyłącznie koszenie. Wybudowano drogę to należy boisko zlikwidować.
  Boisko przy ul Zagrodowej jest, ale dla niektórych instytucji jest jak piąte koło u wozu. Chcecie Państwo poprawy to atakujcie instytucje, które mają się tym zajmować. Za to mają płacone.

 5. Szkoda że na Starych Stawach nie ma boiska z prawdziwego zdarzenia. Orlik, boisko do koszykówki i siatkówki. A do tego tenis ziemny. A tak jest boisko, które świeci pustkami.

 6. Po co niszczyć trawiaste boisko pod Orlika? na trawiastym lepiej grać…

 7. No tak, w Oświęcimiu trwa megalomania: budowa hali sportowej w ciasnym centrum na osiedlu, basen za 50 mln zł, most duchów ect. a jak zwykle brakuje trzeźwego, całościowego i gospodarskiego spojrzenia miasto i jego wszystkie dzielnice… Stawiam tezę, że gdyby prezydent nie mieszkał na Starych Stawach, już dawno powstałby tam nie jeden orlik…

Send this to a friend