Informacje, Video

OŚWIĘCIM. „Chcemy veta”, „Wolne sądy”

W niedzielę ponownie przed Sądem Rejonowym w Oświęcimiu zorganizowano protesty przeciwko wprowadzanym przez Prawo i Sprawiedliwość zmianom w sądownictwie. Na manifestacji pojawił się m.in prezydent Oświęcimia Janusz Chwierut, posłanka Dorota Niedziela, poseł Marek Sowa oraz Fryderyk Zoll, syn prof. Andrzeja Zolla.

 

 

Poprzedni artykułNastępny artykuł

15 komentarzy

  1. słabiutki ten Prezydent Duda, niestabilny emocjonalnie,

  2. To co wyczynia prezydent to przecież skandal. Proponuję żeby sejm przyjął większością głosów ustawę wygaszającą mandat prezydenta.

  3. Oswiecmianie! Bądźmy dzisiaj pod Sądem. Pokażmy ze sprawy kraju jeszcze nigdy nie były nam tak bliskie. Dziś nam wszystko wolno, ponieważ kolejny raz wyciągamy miecz nie w celu zniewolenia, lecz w imię wolności i wyzwolenia spod ucisku.

  4. Sądy maja być wolne? A ja głupi myślałem, że sprawiedliwe…

  5. Do organizatorów. Proszę poprawić kontakt z lokalnymi mediami, bo jak zwykle mieszkańcy dowiadują się o wydarzeniach po fakcie oraz wyjść ze schematu prowincji krzyczącej „będziesz siedział”. Więcej merytoryki. Brawo za Zolla. Ps dla wspólnego interesu mogę zrobić sobie zdjęcie z posłem Sowa i przyjaciele, ale widzę ze znów niektórzy lokalni działacze polityczni upatrują w tych spotkaniach swojej szansy na reelekcję. Polsce potrzebne są niwe elity intelektualne, a nie stare tluste kocury z PO.

  6. Posłanka Dorota nareszcie pokazała się na prowincji, kto wcześniej słyszał o istnieniu posłanki? Co zrobiła dla Miasta w połowie kadencji?
    Jakoś do tej pory mijała wielkim łukiem Nasze Miasto. Po co nam jakiś Zoll ? Komu Zoll kojarzy się z oświęcimskim sądem ?

Send this to a friend