Informacje, Kultura

OŚWIĘCIM. Centrum Żydowskie z „Nagrodą Polin 2019”

Centrum Żydowskie w Oświęcimiu otrzymało Nagrodę POLIN! Wyróżnienie jest przyznawane organizacjom lub instytucjom aktywnie działającym na rzecz ochrony pamięci o historii polskich Żydów. W tym roku do ścisłego finału spośród 80 zgłoszeń zostało nominowanych zaledwie siedmiu kandydatów, a nam przyznano NAGRODĘ SPECJALNĄ! Statuetkę – rzeźbę autorstwa Faustyny Makaruk – podczas uroczystej gali odebrał dyrektor naszej instytucji, Tomasz Kuncewicz.

– W całej Polsce jest wielu ludzi, którzy działają na rzecz zachowania dziedzictwa polskich Żydów. Poprzez Nagrodę POLIN chcemy wyrazić uznanie i wdzięczność za ich pracę. Zależy nam, by pokazać, jak ważne i potrzebne jest to, co robią, bo to właśnie dzięki nim odradza się pamięć o historii polskich Żydów. To oni realnie przyczyniają się do wzajemnego szacunku i zrozumienia między Polakami i Żydami – mówi Marian Turski, Przewodniczący Rady Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN i Przewodniczący Sądu Konkursowego Nagrody POLIN.

– A dla nas ta nagroda to motywacja do jeszcze bardziej ciężkiej pracy. Dziękujemy wszystkim, którzy od niemal 20 lat towarzyszą nam we wspaniałej podróży, odkrywając na nowo historię żydowskiego Oświęcimia! Powiedział Tomasz Kuncewicz, dyrektor Centrum Żydowskiego w Oświęcimiu.

fot. M. Starowieyska / Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN

Źródło: www.facebook.com/oshpitzinmuseum

Poprzedni artykułNastępny artykuł

5 komentarzy

Send this to a friend