Informacje, Video

OŚWIĘCIM. Budowa Park and Ride idzie bardzo szybko

Pierwsza kondygnacja czteropoziomowego parkingu typu Park and Ride już prawie gotowa. W okolicach dworca kolejowego w Oświęcimiu trwa budowa nowych miejsc parkingowych. Zobacz najnowsze zdjęcia z postępu prac.

Park and Ride będzie posiadał 4 kondygnacje, gdzie powstaną stanowiska postojowe dla 300 samochodów. W środku parkingu będzie obowiązywała komunikacja w układzie „split levels”, z jednokierunkowym ruchem pojazdów i systemem dwóch podwójnych pochylni, do jazdy w górę i do jazdy w dół. Na parterze zaprojektowano miejsca dla osób niepełnosprawnych, miejsca ładowania samochodów elektrycznych oraz miejsca na rowery. Ponadto znajdować się tam będą toalety dla klientów, pomieszczenia obsługi parkingu wraz z częścią socjalną i sanitarną oraz pomieszczenia techniczne. W obrębie pochylni wyjazdowych i zjazdowych usytuowane zostaną klatki schodowe i windy, dostępne z każdego poziomu.

 

Poprzedni artykułNastępny artykuł

2 komentarze

 1. Aż trudno uwierzyć, że za tym stoi Jeden Człowiek.
  Projekt, który stanowi element większej całości i swoją dalekosiężnością może się chyba równać tylko z chińskim programem jednego dziecka w rodzinie. Tyle, że jest jeszcze bardziej radykalny ! Pozwoli ograniczyć liczbę mieszkańców Oświęcimia o połowę w mniej niż jedno pokolenie ! Czyż to nie jest genialne ?!

  Nie mogę się oprzeć by nie strawestować Jana Brzechwy:

  „Pragnę uczcić człowieka, który sięgnął po światło,
  Żeby w walce prowadzić lud przez drogę niełatwą.
  Pragnę uczcić człowieka, który wierny jest partii,
  Który tworząc ją w ogniu, przejął mądrość i hart jej.
  (…)
  Z pieśnią w przyszłość idziemy. Choć to przyszłość niebliska,
  Ale cel jest widoczny i przed nami rozbłyska
  Wypalona w płomieniu i w kamieniu wyryta
  Droga życia i walki Janusza Chwieruta.”

  A teraz ujadajcie PiSowskie pieski.

Send this to a friend