Informacje

OŚWIĘCIM. Bilet na basen za 1 zł dla niepełnosprawnych

W myśl podjętej przez Radę Miasta uchwały osoby ze znacznym stopniem niepełnosprawności wraz z opiekunami mogą korzystać z pływalni za 1 zł bez ograniczeń czasowych.

Dotyczy to także dzieci do 16 roku o orzeczonej niepełnosprawności stałej lub wymagające długotrwałej opieki i ich opiekunów. – Chcemy w sposób szczególny wesprzeć osoby o znacznym stopniu niepełnosprawności. Lekarze i terapeuci zalecają taką formę rehabilitacji, zwłaszcza osobom z dysfunkcją narządu ruch. Wyszliśmy więc naprzeciw oczekiwaniom społecznym i przygotowaliśmy stosowne zmiany, które dotyczą nie tylko niepełnosprawnych, ale również ich opiekunów. Ta propozycja nie ma ograniczeń związanych z zamieszkaniem – podkreśla Janusz Chwierut, prezydent Oświęcimia. – Jesteśmy otwarci i życzliwi dla tych osób. Mam nadzieję, że wielu z nich skorzysta z naszej oferty – dodaje.

Podstawą do skorzystania z pływalni za 1 zł w przypadku dzieci i ich opiekunów będzie orzeczenie, w którym został stwierdzony wymóg stałej lub długotrwałej opieki innej osoby. Z kolei osoby powyżej 16 roku życia muszą legitymować się orzeczeniem o znacznym stopniu niepełnosprawności. Na tej podstawie za 1 zł wchodzą wspólnie z nimi na basen również ich opiekunowie. Dla pozostałej grupy osób niepełnosprawnych i ich opiekunów przewidziano również korzystne ulgi. Cennik z nowymi zapisami obowiązuje od 24 lutego.

Kryta pływalnia w Oświęcimiu cieszy się dużym zainteresowaniem. Przyciąga amatorów rekreacji bogatą i urozmaiconą ofertą, jak również licznymi preferencyjnymi opłatami. Jedną złotówkę płacą dzieci do 100 cm wzrostu oraz seniorzy posiadający Oświęcimską Kartę Seniora w określonych dniach tygodnia i godzinach. Na 25 proc. zniżki mogą liczyć mieszkańcy posiadający Oświęcimską Kartę Mieszkańca, a 30 proc. mniej płacą osoby z Oświęcimską Kartą Rodziny.
Karty można wyrobić w Wydziale Spraw Obywatelskich Urzędu Miasta. Należy jednak spełnić określone wymogi. Więcej informacji znaleźć można na stronie www.um.oswiecim.pl

UM Oświęcim

Poprzedni artykułNastępny artykuł

6 komentarzy

  1. Wszystkim dziadom podważającym sens zniżki dla niepełnosprawnych życzę….zdrowia

  2. „czytacz” sam jesteś upośledzony – to jest artykuł o benefitach dla osób ze znacznym stopniem NIEPEŁNOSPRAWNOŚCI

  3. Nikomu nie zazdroszczę darmochy, szczególnie rodzicom biologicznym mającym w rodzinie dziecko o wysokim stopniu upośledzenia.

  4. Czego to „dobry pon” nie zrobi przed wyborami. Liczy się każdy głos. Pracownicy basenu czy MZK widząc swoje kwitki z wypłaty też zapewne pomyślą w dniu wyborów. Całymi rodzinami.

  5. Na basenie bramek wyznaczających strefy jest więcej niż wody. „Superowym” rozwiązaniem jest rozwiązanie, w którym senior korzystający za basen za symboliczną złotówkę- (co jest bardzo fajnym rozwiązaniem), aby skorzystać z sauny musi w majtkach z kasa w ręce pójść do kasy aby rozliczyć złotówkę i wykupić pobyt na saunie. Całością steruje system informatyczny, zaprogramowany jednak tak jakoś nierozsądnie.

  6. FB Jesteś Wielki 🙂 – szkoda że to tylko marchewka wyborcza i nie do końca przeczytane posty – znaczny stopień jest przez naszych orzeczników uzdrowicieli przyznawany niezwykle żadko, a przy dzieciach rodzice przed sądami walczą o ten punkt że stałą opieką, a w rehabilitacji każdego niezwykle ważną rzeczą jest sport – ja swojemu dziecku wykupiłem kartę multisport i dzięki za marchewkę.

Send this to a friend