Informacje, Sport

OŚWIĘCIM. Bieg Uliczny Run4LIFE 2018

Już 16 czerwca zapraszamy do Oświęcimia na wyjątkowe wydarzenie – Bieg Uliczny Run4LIFE w ramach Tauron Life Festival Oświęcim 2018. Wydarzenie organizowane jest przez Powiat Oświęcimski i Fundację Peace Festival.

– To już szósta edycja Biegu, który cieszy się coraz większą popularnością. Całe wydarzenie Tauron LFO promuje bardzo szczytne idee, takie jak tolerancja i pokój. W tym roku czekają nas cztery dni fantastycznej zabawy, na którą już teraz Państwa zapraszam – mówi Zbigniew Starzec, starosta oświęcimski.

Dystanse jakie będzie można pokonać w Oświęcimiu w sobotę 16 czerwca, to 5 km oraz 10 km. – Zapraszamy zarówno profesjonalnych biegaczy, jak i tych, dla których będą to pierwsze zawody – zaznacza Marcin Magiera, producent Biegu Ulicznego. – W tym roku udało nam się przeprowadzić atest tras o długości pięciu i dziesięciu kilometrów, których dokonał przedstawiciel Polskiego Związku Lekkiej Atletyki, a to oznacza, że trasa jest przygotowana nawet na bicie światowych rekordów – dodaje.

Ze względu na duże zainteresowanie wydarzeniem, w tym roku organizatorzy podjęli decyzję o osobnych startach dla biegów na 5km i 10 km. Wszystko po to, aby zminimalizować tłok na trasie, a tym samym poprawić komfort wszystkich biegaczy.

Na zdjęciu – pierwszy od prawej – Adam Czerwiński Ambasador Biegu Run4LIFE i obecnie najszybszy człowiek na Ziemi na 1000m

Dodatkowymi atrakcjami każdego roku są: Bieg rodzinny i Bieg na rolkach. Trasa odbywa się po małej pętli o długości około 1,9 km, więc każdy bez problemu będzie ją w stanie przebiec.

Nieodłączną częścią biegu są także jego ambasadorzy. Tradycyjnie już na stracie 16 czerwca spotkamy Mistrza Olimpijskiego, jednego z najwybitniejszych polskich sportowców – Roberta Korzeniowskiego, oraz trenerkę gwiazd i biegaczkę Adriannę Palkę. Do grona ambasadorów biegu, w tym roku dołączyli także: Adam Czerwiński – obecnie z rekordem na 1000m najszybszy człowiek na ziemi! A także dwie wyjątkowe sportsmenki – Ola i Ilona, założycielki bloga mamyruszamy.pl oraz propagatorki zdrowego trybu życia.

– Warto przyjść i pobiec chociażby dla wyjątkowej atmosfery, którą tworzą nasi biegacze. Będzie pięknie, kolorowo i bardzo sportowo – zachęca Marcin Magiera.

Warto przypomnieć, że trasa tegorocznego biegu rozpoczyna się na ulicy Garbarskiej, dalej prowadzi ulicami: Krętą, Szarych Szeregów, Obozową, Więźniów Oświęcimia, Bartoszewskiego – gdzie znajduje się symboliczny Odcinek Pamięci na terenie Państwowego Muzeum Auschwitz-Birkenau oraz ul. Leszczyńskiej.

Wszystkich chętnych biegaczy zapraszamy do zapisania się poprzez stronę: www.run4life.pl . Spieszcie się, gdyż limit miejsc startowych kurczy się w szybkim tempie!

Powiat Oświęcimski jest głównym partnerem wydarzeń sportowych, a Ministerstwo Sportu i Turystyki partnerem wydarzeń sportowych.

NM Powiat Oświęcimski

Poprzedni artykułNastępny artykuł
Send this to a friend