Informacje

OŚWIĘCIM. Biało-niebiescy o krok od półfinału

Hokeiści Unii Oświęcim odczarowali „Satelitę”, w której wygrali po raz pierwszy od dwóch lat! Podopieczni Witolda Magiery pokonali Tauron KH GKS Katowice 3:0 i objęli prowadzenie w ćwierćfinałowej serii.
Powiedzieli po meczu:

Piotr Sarnik, drugi trener Tauronu KH GKS-u Katowice: – Te bramki, które wpadły były szczęśliwe. Sytuacja jest trudna, ale gra się do czterech zwycięstw. Nie robimy tragedii z tej porażki, bo Unia wcale nie była od nas lepsza. Przegraliśmy bo mieliśmy pecha, dwa razy trafiliśmy w słupek.

Witold Magiera, trener Unii Oświęcim: –  Przyjechaliśmy tutaj po to, aby wygrać. Drużyna dała z siebie wszystko. Od samego początku mieliśmy obraną taktykę na mecze z GieKSą. Różnie to wychodziło, ale dziś byliśmy niemal bezbłędni. Mam nadzieję, że ostatni krok wykonamy na własnym lodzie.

Tauron KH GKS Katowice – Unia Oświęcim 0:3 (0:0, 0:1, 0:2)
0:1 – Martin Przygodzki – Peter Bezuška, Peter König (35:40, 5/4)
0:2 – Andrej Themár –  Iiro Vehmanen (51:31, 4/5)
0:3 – Jan Daneček (57:57, 5/6, do pustej bramki)

Sędziowali: Paweł Breske, Przemysław Kępa (główni) – Piotr Matlakiewicz, Marcin Młynarski (liniowi).
Minuty karne: 14-10.
Strzały: 41-33 (12-9, 13-8, 16-13)
Widzów: ok. 1000.
Stan rywalizacji (do czterech zwycięstw): 3:2 dla Unii Oświęcim
Kolejny mecz: w sobotę w Oświęcimiu

Tauron: Lindskoug – Jyrkkiö (2), Tuhkanen (2); Łopuski, Rohtla (4), Laakkonen – Jass, Čakajík (2); Wronka (2), Pasiut, Malasiński – Tomasik, Wanacki; Fraszko, Starzyński, Jaszyn – Skokan; Urbanowicz (2), Sawicki, Krężołek.
Trener: Tom Coolen.

Unia: Fikrt – Vehmanen, Šaur; Tabaček (2), Kiilholma, Themár – Bezuška, König (2); Adamus, Trandin (2), Przygodzki – Paszek, Maciejewski (w2); Piotrowicz, Daneček, S. Kowalówka – Malicki, Wanat, Gruszka (2).
Trener: Witold Magiera.

zdjęcie poglądowe
Poprzedni artykułNastępny artykuł

4 komentarze

Send this to a friend