Informacje

OŚWIĘCIM. Będzie test systemu alarmowania i ostrzegania ludności

Urząd Miasta Oświęcim informuje, że od 14 do 15 listopada 2018 r. (termin zapasowy 16 listopada br.) Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej przeprowadzi ćwiczenia pod kryptonimem RENEGADE-SAREX 18/II. Jednym z jego elementów będzie trening systemu powszechnego ostrzegania o zagrożeniu atakami z powietrza.

W przypadku otrzymania informacji o rozpoczęciu ćwiczeń w tych dniach Miejskie Centrum Zarządzania Kryzysowego (MCZK) w Oświęcimiu uruchomi system alarmowania poprzez wyemitowanie sygnału dźwiękowego za pomocą syren alarmowych.

„Ogłoszenie Alarmu” (ćwiczebny) – sygnał akustyczny – modulowany, dźwięk syren trwający trzy minuty. „Odwołanie Alarmu” (ćwiczebny) – sygnał akustyczny – ciągły, dźwięk syren trwający trzy minuty.

Sygnały zostaną wyemitowane zgodnie z załącznikiem do Rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 7 stycznia 2013 r. (Dz. U. z 2013 r. poz. 96) w sprawie systemów wykrywania skażeń i powiadamiania o ich wystąpieniu oraz właściwości organów w tych sprawach.

UM Oświęcim

Poprzedni artykułNastępny artykuł
Send this to a friend