Informacje

OŚWIĘCIM. Będzie nowa sala gimnastyczna przy popularnych Ozetach

Wieloletnia współpraca Ozetów z Policją, dotycząca kształcenia klas policyjnych przez tę powiatową placówkę, zaowocowała podpisaniem porozumienia pomiędzy Polskim Związkiem Instruktorów Służb Mundurowych a Powiatowym Centrum Kształcenia Technicznego i Branżowego (PCKTiB) w Oświęcimiu. Podczas wydarzenia Starosta Oświęcimski Zbigniew Starzec w imieniu Zarządu Powiatu złożył deklarację wybudowania specjalistycznej sali gimnastycznej.

W dniach od 13 do 15 kwietnia przy popularnych Ozetach odbywała się impreza zorganizowana przez Polski Związek Instruktorów Służb Mundurowych i Powiatowe Centrum Kształcenia Technicznego i Branżowego, pod patronatem Starosty Oświęcimskiego i KPP w Oświęcimiu.

W pierwszym dniu instruktorzy przeprowadzili trening samoobrony dla uczniów klas policyjnych Ozetów. W czasie kolejnych dwóch szkolili kadrę policyjną z zakresu taktyki i technik interwencyjnych m.in.: interwencji przy oporze czynnym i biernym, obrony podczas naruszenia nietykalności funkcjonariusza czy techniki kajdankowania.

14 kwietnia porozumienie pomiędzy Polskim Związkiem Instruktorów Służb Mundurowych a Powiatowym Centrum Kształcenia Technicznego i Branżowego w Oświęcimiu podpisali Starosta Oświęcimski Zbigniew Starzec, dyrektor PCKTiB Grażyna Gawłowska i Dariusz Otocki Prezes Zarządu Polskiego Związku Służb Mundurowych.

– Do tej pory ta współpraca układała się bardzo pozytywnie, jednak od tej chwili będziemy się jeszcze bardziej wspierać w kształceniu naszych klas policyjnych. Okazuje się, że młodzież jest bardzo zainteresowana pracą w Policji, konsekwencją tego są nasze – zawsze pełne – klasy – mówiła podczas wydarzenia Grażyna Gawłowska, dyrektor PCKTiB w Oświęcimiu.

Starosta Oświęcimski Zbigniew Starzec gorąco przywitał uczestników i wyraził chęć dalszego poszerzania współpracy. Zapewnił, że mając na uwadze dobro młodzieży, która chętnie trenuje sporty walki, zobowiązuje się w imieniu Zarządu Powiatu do wybudowania specjalistycznej sali gimnastycznej, przeznaczonej do tego typu treningów, która po godzinach pracy szkoły, będzie służyła społeczności lokalnej.

– Młodzież trenująca sporty walki ma coraz trudniejszą sytuację, jeżeli chodzi o znalezienie odpowiedniej lokalizacji do ćwiczeń. Szczególnie trudno jest w mieście Oświęcim, gdzie młodzi ludzie stracili kolejne miejsce na osiedlu Zasole. Dlatego Zarząd Powiatu zabezpieczy w budżecie Powiatu na 2019 rok środki na budowę specjalistycznej sali przy PCKTiB w Oświęcimiu – dodał Zbigniew Starzec.

Jak podkreśla starosta sala będzie służyła nie tylko uczniom Centrum, ale również mieszkańcom Ziemi Oświęcimskiej i osobom trenującym sporty walki.

NM / powiat oświęcimski

Poprzedni artykułNastępny artykuł

1 komentarz

  1. A ile to jeszcze tych sal gimnastycznych powstanie w tym oswiecimiu?? czyzby na 100 lecie niepodleglosci ma powstac 100 sal?? gdzie nie spojrzy to albo boisko albo sala gmnastyczna powstaje a jak przyjdzie co do czego to i tak nieda sie tam wejsc

Send this to a friend