Kultura

OŚWIĘCIM. Będą sprzątać brzegi rzeki Soły

21 września nad Sołą na oświęcimskich bulwarach spotkają się wolontariusze działający na rzecz czystości tej rzeki. Od godziny 11 do 14 będą sprzątać brzegi rzeki. Pomysłodawcą akcji jest firma Synthos. W organizację włączyło się Miasto Oświęcim.

– Chcemy w ten sposób zadbać o naszą piękną Sołę i pokazać, że to właśnie od nas, mieszkańców Oświęcimia także zależy, czy Soła będzie czystą rzeką – mówi prezydent Oświęcimia Janusz Chwierut. – Bardzo fajny pomysł na łączenie przyjemnego z pożytecznym – uważa Zbigniew Warmuz, Prezes Zarządu Synthos S.A.

Do akcji zgłosili się m.in pracownicy Firmy Synthos oraz uczniowie i nauczyciele z Powiatowego Zespołu nr 2 Szkół Ogólnokształcących Mistrzostwa Sportowego i Technicznych. Do Oświęcimia przyjedzie też znany ekolog i podróżnik Dominik Dobrowolski, który od wielu lat wspólnie z Fundacją PlasticsEuropa Polska organizuje akcje „Recykling Rejs” i sprzątania rzeki w Polsce i Europie. W tym roku pod koniec czerwca już przemierzał Sołę swoim kajakiem, sprzątając rzekę wspólnie z pracownikami Synthos w ramach spływu „3 Zapory”. Czas na kolejne, powakacyjne wyławianie śmieci!

W tym samym dniu odbędzie się również pełen atrakcji festyn ekologiczny pt. „Kochamy Sołę”. Każdy, kto przyniesie na parking na oświęcimskich bulwarach zużyty sprzęt elektryczny lub elektroniczny, dostanie w zamian drzewko! Poza tym festyn umilą zabawy i ekoquizy z nagrodami dla najmłodszych, starszych i całych rodzin.

Do zobaczenia nad Sołą!
Organizatorzy: Urząd Miasta Oświęcim, Synthos, Dominik Dobrowolski

Szczegóły akcji i regulamin na stronie www.cycling-recycling.eu

Poprzedni artykułNastępny artykuł

3 komentarze

  1. Nad Sołą jest kilka miejsc stale odwiedzanych gdzie zbierają się (niestety) małe kupki śmieci. Wystarczyło by powiesić tam na prostych słupkach worki na śmieci i co jakiś czas je wymienić, ale władze liczą na kolejne akcje społeczne.

Send this to a friend