Informacje, Kultura

OŚWIĘCIM. Barbara Daczyńska „zasłużona dla pojednania” polsko-niemieckiego

Barbara Daczyńska

Barbara Daczyńska, pracownik MDSM, jako jedna z 50 osób w Polsce otrzymała wyróżnienie za zasługi dla budowania pojednania polsko-niemieckiego.

Barbara Daczyńska, znalazła się pośród 50 osób wyróżnionych przez Ambasadora Republiki Federalnej Niemiec w Polsce, dr. Arndta Freytaga von Loringhoven za szczególne zasługi dla budowania pojednania polsko-niemieckiego. Jako wyraz uznania dla jej osobistego zaangażowania na rzecz pojednania, pamięci i upamiętnienia w MDSM, przekazany jej został zestaw monet okolicznościowych, wyemitowanych z okazji 50. rocznicy uklęknięcia Willy’ego Brandta pod pomnikiem Bohaterów Getta w Warszawie 7 grudnia 1970.

Barbara Daczyńska jest pracownikiem Międzynarodowego Domu Spotkań Młodzieży w Oświęcimiu. Absolwentka filozofii KUL w Lublinie i studiów podyplomowych z grafiki komputerowej na Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie. Swoje pierwsze kroki w MDSM stawiała w 2008 roku jako praktykantka. Od 2009 roku zatrudniona jako specjalistka do spraw programowych w MDSM.  Jest współautorką (scenariusz, reżyseria i produkcja) dwóch filmów dotyczących akcji niesienia pomocy więźniom Auschwitz przez ludność Ziemi Oświęcimskiej: „Auschwitz – w sieci dobra” oraz „Skazani za dobro”. Jest również autorką projektów graficznych publikacji wydawanych przez MDSM.

 

Źródło: MDSM

Poprzedni artykułNastępny artykuł

2 komentarze

  1. A ja myślałem, że już się dawno pojednaliśmy…

    Ale OK skoro dotychczasowe pojednanie było w jakikolwiek sposób ułomne to jednajmy się dalej. Nie żebym miał coś przeciwko. Wręcz przeciwnie.

    Gratulacje pani Basiu. No i czego mogę pani więcej życzyć ? No chyba dalszych sukcesów w jednaniu, bo przecież nie chodzi o to by złapać zajączka tylko by go gonić. Jak się człowiek dobrze ustawi to na takim jednaniu może doślizgać się do emerytury.

    Swoją drogą dobrze byłoby pojednać się np. z Ukraińcami. Tyle tylko, że oni nie chcą za to płacić.

Send this to a friend