Kultura

OŚWIĘCIM. Bangladesz – kraj przyjaźni

2 marca 2018 roku o godzinie 18:00 w Oświęcimskim Centrum Kultury odbędzie się czwarte – z cyklu podróżniczych „Spotkań przy globusie” – spotkanie z podróżniczką Paulina Kozub-Chwastek pt. „Bangladesz – kraj przyjaźni”.

Paulina Kozub-Chwastek – absolwentka Filologii Indyjskiej i Stosunków Międzynarodowych, organizatorka Memoriału Wojtka Kozuba – Biegu na Babią Górę upamiętniającego wybitnego polskiego alpinistę młodego pokolenia, który zginął 6 lat temu w Alpach, trener interaktywnych warsztatów podróżniczych dla dzieci, młodzieży i dorosłych oraz szkoleń komunikacji międzykulturowej dla biznesu, podróżniczka która opowie o swojej wyprawie do kraju przyjaźni.

W Polsce na jednym kilometrze kwadratowym mieszkają około 123 osoby. W Bangladeszu 1200. Bangladesz prawie z każdej strony otoczony jest Indiami, a tam – gdzie kończą się Indie – rozpoczyna się woda, która rozlewa się na ogromną część kraju i nie oszczędza nikogo. Bangladesz to kraj prześladowany przez klęski żywiołowe. Turystów, którzy przekraczają jego granice lądem jest niewielu.

wstęp wolny

Poprzedni artykułNastępny artykuł
Send this to a friend