Kultura

OŚWIĘCIM. Bangladesz – kraj przyjaźni

2 marca 2018 roku o godzinie 18:00 w Oświęcimskim Centrum Kultury odbędzie się czwarte – z cyklu podróżniczych „Spotkań przy globusie” – spotkanie z podróżniczką Paulina Kozub-Chwastek pt. „Bangladesz – kraj przyjaźni”.

Paulina Kozub-Chwastek – absolwentka Filologii Indyjskiej i Stosunków Międzynarodowych, organizatorka Memoriału Wojtka Kozuba – Biegu na Babią Górę upamiętniającego wybitnego polskiego alpinistę młodego pokolenia, który zginął 6 lat temu w Alpach, trener interaktywnych warsztatów podróżniczych dla dzieci, młodzieży i dorosłych oraz szkoleń komunikacji międzykulturowej dla biznesu, podróżniczka która opowie o swojej wyprawie do kraju przyjaźni.

W Polsce na jednym kilometrze kwadratowym mieszkają około 123 osoby. W Bangladeszu 1200. Bangladesz prawie z każdej strony otoczony jest Indiami, a tam – gdzie kończą się Indie – rozpoczyna się woda, która rozlewa się na ogromną część kraju i nie oszczędza nikogo. Bangladesz to kraj prześladowany przez klęski żywiołowe. Turystów, którzy przekraczają jego granice lądem jest niewielu.

wstęp wolny

Poprzedni artykułNastępny artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Send this to a friend