Informacje

OŚWIĘCIM. Awansowali do finału „Czerkawski Cup”

Już po raz trzeci z rzędu nasz drużyna mini hokeja awansowała do finału ogólnopolskiego turnieju „Czerkawski Cup”, który odbył się 18.02.2019 w Warszawie na Zimowym Narodowym.

Po turniejach kwalifikacyjnych, w których brało udział 26 drużyn z całej Polski do warszawskiego finału zakwalifikowało się 9 drużyn, które zostały podzielone na 2 grupy. Nasi zawodnicy rozpoczęli od meczu z Zagłębiem Sosnowiec, które uchodziło za jednego z faworytów do zwycięstwa całego turnieju. Zagłębie potwierdziło swoje wysokie aspiracje wygrywając z nami 8-3. Drugi mecz młodych oświęcimian był bardzo emocjonujący, przeciwnikiem był Łódzki Klub Hokejowy, który w zeszłym roku wygrał cały turniej. Mimo ambitnej gry przegraliśmy 1-3.

Ostatni mecz z naszym odwiecznym rywalem drużyną MOSM Tychy był prawdziwym popisem młodych Unitów. Wielka ambicja i zaangażowanie poparte niezłymi już umiejętnościami hokejowymi dały nam zwycięstwo 5-1 i prawo gry o 5 miejsce w turnieju.

W ostatnim meczu przeciwnikiem była drużyna Legii Warszawa, którą pokonaliśmy po zaciętym meczu 3-2.

Gratulujemy naszym hokeistom zajęcia piątego miejsca w Polsce w kategorii mini hokej rocznik 2009 i młodsi. Pod uwagę należy wziąć fakt, że mieliśmy na turnieju jedną z młodszych drużyn w całej stawce. Najmłodszym zawodnikiem naszej drużyny był Piotr Fornagiel rocznik 2012.

Przed naszymi młodymi hokeistami kolejne sportowe wyzwania, w sobotę wyjeżdżają dwoma drużynami na turniej do Sanoka, w marcu zmierzą się w międzynarodowym turnieju w Krakowie, a pod koniec kwietnia już zgłosiliśmy swój udział w „ IX Międzynarodowym Turnieju Mini Hokeja”w Jastrzębiu Zdroju.

Dzieci są uczniami oświęcimskich szkół i przedszkoli, a większość z nich uczęszcza do Szkoły Podstawowej z Oddziałami Sportowymi nr 11, w której funkcjonują klasy sportowe z innowacją pedagogiczną mini hokej na lodzie.

Skład UKH Unia Oświęcim – Stachura Marcin – Połącarz Jan, Kusak Piotr, Dziędziel Wiktor, Wróbel Mikołaj, Szczypka Kamil, Pasternak Adam, Kramarczyk Franciszek, Maciejczyk Marcel, Furman Karol, Krzemień Szymon, Bugański Alan, Sibik Nadia, Fornagiel Piotr

Trenerzy – Piecha Robert, Gałuszka Małgorzata

Przedsięwzięcie finansowo wsparł Urząd Miasta Oświęcim.

K. Kot

Poprzedni artykułNastępny artykuł

1 komentarz

Send this to a friend