Informacje

OŚWIĘCIM. Autostopem do Dubaju

12 września 2019 roku o godzinie 18:00 – po wakacyjnej przerwie – w Oświęcimskim Centrum Kultury odbędzie się siedemnaste – z cyklu podróżniczych „Spotkań przy globusie” – spotkanie z podróżnikiem Kubą Rydkodymem pt. „Autostopem do Dubaju”.

Kuba Rydkodym pierwszego stopa złapał dokładnie 10 lat temu. Do dziś przejechał w ten sposób ponad 80 000 kilometrów w 41 krajach. Odbył samotną podróż autostopem do Pekinu, a rok później – wraz z kolegą – dojechał tym sposobem do Dubaju. Choć dziś już rzadko wyciąga kciuk na poboczu, wciąż chętnie opowiada o autostopowych przygodach.

„Autostopem do Dubaju to niskobudżetowa podróż przez Bliski Wschód. Pierwszym postojem był Stambuł – tam wjechaliśmy do Azji. Następnie przejechaliśmy stopem całą Turcję. Nie przeszkodziła nam nawet skręcona noga, którą przez dwa tygodnie nosiłem w gipsie. Wreszcie dojechaliśmy do Iranu, gdzie doświadczyliśmy niezwykłej gościnności. Nad Zatoką Perską spróbowaliśmy złapać na stopa statek do Zjednoczonych Emiratów Arabskich. I wiecie co? Udało się! Dojechaliśmy stopem do Dubaju!”.

Kuba Rydkodym

wstęp wolny

OCK

Poprzedni artykułNastępny artykuł
Send this to a friend