Informacje

OŚWIĘCIM. Anonimowa internautka pomogła policji

W środę 26 czerwca wieczorem oświęcimscy policjanci przesłuchali 49 – letnią mieszkankę Oświęcimia, która potrąciła młodego rowerzystę. Ważną informację,  która pomogła w jej odnalezieniu przekazała anonimowa internautka.

Do zdarzenia doszło wczoraj (26.06.2019) około południa w Oświęcimiu  na skrzyżowaniu ulic Bema z Reymonta. Jadący ulicą 16 – letni rowerzysta został potrącony przez samochód, którego kierująca wyjeżdżała z ulicy podporządkowanej. Kobieta tuż po zdarzeniu zatrzymała się i podeszła do chłopaka, jednakże po ustaleniu, że doznał on jedynie stłuczenia ręki odjechała. Nastolatek zabrał rower, a następnie udał się do przychodni zdrowia.  Po badaniach lekarskich okazało się, że 16 – latek ma złamaną kość barku.

Policjanci wszczęli poszukiwania kierującej, która poruszała się czarnym samochodem. Komunikat o zdarzeniu oraz poszukiwaniach uczestniczki wypadku został również przekazany do mediów.

Po kilku godzinach z dyżurnym oświęcimskiej komendy Policji skontaktowała się anonimowa internautka, która przekazała, że ze zdarzeniem może mieć związek kierująca poruszająca się czarnym fiatem punto.  Policjanci  ustalili , że taki pojazd posiada 49 – letnia mieszkanka Oświęcimia, którą odwiedzili w miejscu zamieszkania. Kobieta od razu potwierdziła,  że brała udział w tym zdarzeniu i proponowała wezwanie karetki.  Następnie policjanci przeprowadzili oględziny jej samochodu na przedniej części karoserii ujawniając świeże zarysowania.  W trakcie dalszego postępowania policjanci ustalą dokładne okoliczności oraz szczegóły tego wypadku drogowego.

Za spowodowanie wypadku drogowego grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Duże podziękowania należą się internautce, której zgłoszenie pomogło w ustaleniu uczestniczki wypadku drogowego. Policjanci dziękują również przedstawicielom mediów za szybką publikację komunikatu, poprzez co,  informacja błyskawicznie dotarła do wielu osób.

KPP Oświęcim

Poprzedni artykułNastępny artykuł

10 komentarzy

  1. JERRY nie pitol tez mi zajechano droge wywrocilem sie i niby bylo ok ,wieczorem nie moglem sie ruszac ,a jezeli chodzi o int. to nie ma takiego w UM odnosnie sciezek rowerowych ,konkretnie Chwierut doprowadzil do takiego stanu jaki jest ,zobaczymy jak bedzie na P.Slaskich przy P&R bo teraz jezdzimy po chodniku ,a zupelnie fajnie jest na Konopnickiej bo wszyscy jada w korku za rowerzysta i tak wiele innych przykladow ktore mozna mnozyc ,ten rajd rowerowy jest tego najlepszym przykladem bo blokuje sie ulice zeby rowerzysci mogli przejechac .

  2. Po komentarzach widzę, że dostęp do internetu w naszym kraju powinien być reglementowany i wydawany po zdaniu testu na inteligencję zarówno logiczną, a w szczególności interpersonalo-refleksyjną.

  3. Oczywiście do tego poszkodowany powinien się starać o odszkodowanie od sprawczyni.

  4. Potrącony był w szoku,działająca adrenalina blokuje ból,poszkodowanemu wydaje się że jest ok,de facto skutki wypadku mogą się ujawnić nawet do 24h od incydentu.Nazywając rzeczy po imieniu:
    ta baba po prostu uciekła z miejsca wypadku!

  5. Koleżanka z pracy, kolunia, znajoma z widzenia, ktokolwiek to był dla sprawczyni/uczestniczki/ poszkodowanej w kolizji, ten miał prawny obowiązek poinformować Policję. Skutkowałoby to odpowiedzialnością karną. Zachowanie w sytuacji: dzwonić na 112 i basta. A może to nie ona jest winna a gdy uciekła, to już zmienia jej sytuację. Wzięła telefon, młody,małolat, naiwnie uwierzył, że pani biorąc telefon zadzwoni. Nie bierze się telefonów od małolatów !!! A paniusia na „żywca” odjechała. Tak uczyli paniusię na prawie jazdy???

  6. Nie chciał wezwania karetki to o co chodzi??? Pewnie o to że policje omineło wypisanie mandaciku żeby raport lepiej wyglądał!!

  7. Obudź się! Okupacja hitlerowska dawno się skończyła. Nazwałbym to doniesieniem obywatelskim – bardzo dobrze, że są ludzie którzy informują policję o wypalaczach traw, mamusiach bijących dzieci, mężach bijących żony, debilach bazgrzących sprejem po ścianach budynków, rysujących gwoździem karoserie samochodów i – sprawcach wypadków drogowych.

Send this to a friend