Informacje

OŚWIĘCIM. Ankieterzy będą pytać czym ogrzewamy domy

Urząd Miasta informuje Mieszkańców Oświęcimia, że od 9 lipca do 31 października 2018 r. prowadzona będzie inwentaryzacja źródeł grzewczych w domach jednorodzinnych. Wykonają ją pracownicy Zakładu Analiz Środowiskowych Eko-precyzja z Ustronia. Ankieterzy będą posiadać stosowne upoważnienia Prezydenta Miasta Oświęcimia i dowód osobisty.

Inwentaryzacja będzie polegała na wypełnieniu ankiety opracowanej na potrzeby Programu ochrony powietrza dla Województwa Małopolskiego – “Małopolska w zdrowej atmosferze”.  Pytania dotyczą sposobu ogrzewania (rodzaj kotła oraz stosowanego paliwa), wieku i stopnia ocieplania budynków i zajmują ok. 10 minut. W ten sposób pozyskane zostaną dane o strukturze ogrzewania budynków w Oświęcimiu. W razie pytań i wątpliwości lub potwierdzenia tożsamości ankietera prosimy o kontakt z Referatem Ochrony Środowiska Wydziału Gospodarki Miejskiej 33 842 91 29.

Uprzejmie prosimy Mieszkańców Oświęcimia o przyjęcie ankieterów i poświęcenie na potrzeby inwentaryzacji kilku minut.

UM Oświęcim

Poprzedni artykułNastępny artykuł

18 komentarzy

 1. do stefana.b – Stefanie nie przegadasz tego mieszkańca miasta – niech sobie gada trzy po trzy. Niech się cieszy, że myśli jak to mądrze się wypowiada 😀

 2. @stefanB ot znowu ci nie wyszło, znowu agresja, za każdym razem jak nie ogarniasz to reagujesz agresywnie. W dodatku przypisujesz mi swoje urojenia. Żałosne teksty? Bo ty ich nie rozumiesz? A może popatrz w lustro? Możesz zobaczysz człowieka który nie rozumie prostego tekstu? Masz rację, dyskusja z tobą nie ma sensu. Nie wiele rozumiesz, jeszcze mnie wiesz, nie potrafisz analizować sytuacji. Żenada, stefanieB. Miłego wieczoru.

 3. Tak czy inaczej wciąż nie wiemy o kogo Ci chodzi.Kto to jest urzędnik sredniego szczebla,być może jest ich tam wiecej.Nie masz odwagi,bądż umiejętnosci pisania z dobrym skutkiem ,chowajac się za ekranem komputera uprawiasz tylko pospolite trollowanie.
  Co ciekawe w temacie równoleglym,w dyskusji z kimś innym używasz literka w literkę tych samych argumentów.Literka w literkę.Pisze ci ktoś te załosne teksty,czy to tylko słownik twojego smartfona?
  Ps.Im bardziej będziesz bił tu pianę ,tym wiecej szkodzisz swojemu wiadomemu plenipotentowi .Ja w tym miejscu kończę bo rozmowa z Toba przypomina kopanie się z mułem…

 4. @ stefanB różnica pomiędzy nami polega na tym, że ja wiem a tobie się wydaje. A teraz skup się i pomyśl, kto w Urzędzie Miasta może zbierać takie informacje jakie mają zbierać ankieterzy? W dodatku może je zbierać w ramach wykonywania obowiązków służbowych a więc nie musi za to otrzymywać dodatkowego wynagrodzenia. Jeżeli Urząd wynajął firmę z zewnątrz, to oznacza że jednemu urzędnikowi średniego szczebla nie chce się zwrócić uwagi prezydenta miasta na ten drobiazg. Drugi jest na tyle nieudolny, że nie wie, że może takie dane zbierać, być może też nie potrafi (a to wychodzi na to samo). Pytam więc, skoro może to zrobić grupa ludzi zatrudniona w Urzędzie Miasta, to po co wydawać dodatkowe pieniądze z zewnątrz?
  Druga kwestia.
  StefanieB, znowu używasz przedszkolnej retoryki, próbując zasugerować mi bardzo nieładne zachowanie. Przyznam, że to co ciebie obchodzi jest dla mnie równie nieistotne jak przedwczorajsza kolacja. W sprawie pożaru toczy się postępowanie i ja zamiast uprawiania politycznej hucpy, która i tak niczego nie przyśpieszy, wolę zaczekać na wyniki tegoż postępowania. Ty wolisz się StefanieB gorączkować i żołądkować w necie, oczywiście przyjmuje do wiadomości twoje stanowisko ale budzi ono u mnie u mnie wyłącznie rechot. Życzę miłego wieczoru. Jeżeli nie wiesz o jakich urzędnikach pisałem, jest mi … ups nie wolno kłamać, nie jest mi przykro, to kolejny przyczynek by zarechotać czytając cyt. „Człowieku z miasta,w przeciwieństwie do Ciebie,nie wypowiadam się na tematy o których nie mam pojęcia”. Jeszcze raz miłego wieczoru.

 5. Człowieku z miasta,w przeciwieństwie do Ciebie,nie wypowiadam się na tematy o których nie mam pojęcia,a jeśli już tak chcesz poznać moją opinię o tym urzędniku,to powinienes go nam przedstawic,bo nie wiem o kim własciwie piszesz.O jakimś urzędniku…Ale o którym?

  Natomiast to czy uda się Starostwu ” zamiesć pod dywan” tę AFERĘ ze zlikwidowaniem składowiska smieci za pomocą ognia, interesuje mnie znacznie bardziej,bo nawet i Ty,Człowieku z miasta , musisz sobie zdawać sprawę że podczas tego pożaru w powietrze poszło tyle chemii, która przecież niszczy nas wszystkich, tyle chemii ile wyemitowała by cała gmina razem z miastem,palac odpadkami i śmieciami przez 5 lat !!!

 6. @stefanB prawdaż, tylko ty znowu nie na temat a to wyklucza możliwość dyskusji. Wypowiem się jak odniesiesz się do tego co napisałem na temat nieudolności urzędnika, prezentowana przez ciebie przedszkolna retoryka mnie nie interesuje.

 7. No własnie ,by cos zaargumentować,trzeba najpierw pomyśleć,nieprawdaż?

 8. @ stefanB a tak przy okazji, zachwycające jak bardzo nie widzisz różnicy pomiędzy „sposobem argumentowania” a „sposobem myślenia”. Ciekawe czy znasz różnicę między bidetem a bidermaierem? Bez odbioru

 9. @stefanB niezwłocznie … po tym jak ty zaczniesz wypowiadać się na temat, bez tworzenia wątków pobocznych. A tak przy okazji ty również nie zauważyłeś niekompetencji urzędnika z ekipy pana prezydenta? A, zapomniałem dodać, to było retoryczne pytanie, więc nie oczekuję odpowiedzi.

 10. Człowieku z miasta , to może zacznij stosować własny język i własny sposób myslenia ?

 11. @Nigdy ja stosuję tylko twój język i twój sposób argumentowania a poza tym nie chce mi się z tobą gadać, jesteś nudny i przewidywalny do bólu. Dodatkowo masz elementarne problemy z czytaniem ze zrozumieniem. Mój post, powtórzę to po raz ostatni, dotyczy nieudolności, rażącej dodam, jednego z urzędników ekipy pana Chwieruta.

 12. @ człowieku z miasta – nie jestem za po ale tym bardziej za destrukcyjnym Pisem. Natomiast ty nie widzisz w ogóle błędów drugiej strony… ale cóż… taki już jesteś:)

 13. @ Nigdy, polityka i nienawiść do wszystkiego co nie jest z platformy, przesłania ci zdolność do logicznego myślenia, panie „kulturalny”, tymczasem mój post nie ma nic wspólnego z polityką. To wskazanie, że informacje, będą zbierać ankieterzy już dawno mogłyby być w Urzędzie, gdyby jeden z urzędników średniego szczebla kierowniczego ( nie polityk jakim jest Chwierut) zrozumiał jakie są jego obowiązki i uprawnienia. A ponieważ nie rozumie, to miasto musi zapłacić dodatkowo.

 14. Ankieterzy muszą być z zewnatrz,chocby po to by zachować minimum bezstronności. Inna kwestią jest,po co komu taki sondaż,wszak wiadomo czym sie pali w naszej kotlinie.
  Ja natomiast zapytuję co z postępowaniem w sprawie pożaru składowiska na ul.Kolbego,czy ktoś poniesie odpowiedzialność za bezrefleksyjną decyzję jaką podjęło Starostwo pozwalając na powstanie takiego składowiska w granicach miasta,a w bezposredniej bliskości muzeum AB,co kosztowało nas międzynarodowy „obciach”,kiedy to pożar wybuchł akurat podczas „Marszu Zywych”.

 15. Człowieku z miasta… wiem wiem, wszelkim rozwiązaniem na wszystkie bolączki jest dojście w mieście PiSu do władzy. A ty co będziesz z tego miał? Uchowaj nas Boże od takiej sytuacji – uchowaj! W Starostwie Powiatowym nie widzisz błędów, problemów, nie krytykujesz? Ciekawe dlaczego?

 16. @ mieszkanka
  Oczywiście, że jest i to nawet w samym Urzędzie Miasta, plątają się po mieście bez ładu i składu, więc mogli by się przydać. Tylko ktoś musiałby im kazać, a prościej jest wydać pieniądze na firmę z zewnątrz.

 17. Jaki koszt poniesie miasto przeprowadzając taką inwentaryzację? Jaki cel ma ta inwentaryzacja?
  I ostatnie pytanie- na prawdę nie ma w Oświęcimiu nikogo kto mógłby taką inwentaryzację przeprowadzić, tylko zatrudnia się firmę z Ustronia?

Send this to a friend