Informacje

OŚWIĘCIM. 90 proc. nauczycieli w mieście strajkuje

Środa, 10 kwietnia, jest trzecim dniem ogólnopolskiego strajku, do którego przyłączyło się 90 proc. nauczycieli z 9 oświęcimskim szkół podstawowych i 6 miejskich  przedszkoli. Dzisiaj o godzinie 9 rozpoczęły się egzaminy gimnazjalne. W Oświęcimiu egzaminy odbędą się zgodnie z planem. Już wczoraj dyrektorzy mieli ustalone składy komisji nadzorującej.

Pierwszą część testów egzaminacyjnych, sprawdzających wiedzę humanistyczną pisze blisko 260 uczniów. W czwartek będą pisać egzamin z wiedzy matematyczno-przyrodniczej, a w piątek – test z języka obcego. W dalszym ciągu dyrektorzy wraz z nauczycielami, którzy nie przystąpili do strajku prowadzą zajęcia sportowe i świetlicowe. W przedszkolach już dzisiaj widać, że przybywa dzieci.

Prosimy rodziców o zrozumienie sytuacji i współpracę w kwestii zadbania o bezpieczeństwo dzieci.

UM Oświęcim

zdjęcie poglądowe / LO Konarskiego
Poprzedni artykułNastępny artykuł

18 komentarzy

 1. @Ibiz56
  11 kwietnia 2019 o 21:50
  cyt.”,absolutnie nie mogą samodzielnie myśleć”

  Przed każdą lekcja obecnie ma być śpiewany przez uczniów nowy hymn pedagogiczny, jako symbol jedynie słusznego pojmowania świata, rozpoczynający sie od słów:

  ” jedno co nas podnieca to się nazywa kasa”

 2. Pełne poparcie dla nauczycieli którzy wykazali się tak długą cierpliwością od wprowadzenia bzdurnej reformy trzy lata temu .Obecnej władzy zależy na wychowaniu ludzi którzy mają umieć podpisać się krzyżykiem,liczyć do stu i głosować zgodnie z propagandą TVPis,absolutnie nie mogą samodzielnie myśleć.Aby to osiągnąć wystarczy mieć miernych i posłusznych nauczycieli z jedynie słusznego związku Solidarność-wstyd i hańba,poziom komentarzy odzwierciedla poziom polskiego społeczeństwa szkoda dla nich czasu.Miernot i zła jest zawsze więcej,a głosujacych przy budce z piwem jest zawsze więcej od nauczycieli.Nadchodzi czas powrotu do społeczeństwa klasowego.Jeżeli nie zostanie przywrócony szacunek do zawodu nauczyciela to wracamy do ery kamienia łupanego i bardzo dobrze nauka kosztuje.Jestem za nauczycielami i życzę im sił i wytrwałości w dążeniu do zwycięstwa nad ciemnością..

 3. Część lekarzy wyjechała z kraju w poszukiwaniu lepszych zarobków, i myślę że już zostaną tam gdzie są. Widzimy to na co dzień czekając w kilometrowych kolejkach w przychodniach, bądż umierając zapomnieni na zapyziałych SOR-ach. Część nauczycieli także zrobi to samo , być może za granicą trafią na przysłowiowy „zmywak”,lecz dla nas nie będzie to miało już żadnego znaczenia bo nasze dzieci trafią do przepełnionych klas gdzie nawet najlepszy nauczyciel będzie musiał podzielić swoją uwagę, nie pomiędzy 20-stu ,a 35-ciu uczniów.

 4. Pamietam jak moją nauczycielke z geografii nie raz poprawiałem😂😂😂😂😂

 5. Wstyd mi za oświęcimskich nauczycieli,
  z inteligencją u nich trochę na bakier.

 6. wiodącym systemem edukacyjnym podstawówkowych profesorów jest system „Mata”, który opanowali do perfekcji.
  Mata piłkę i grajta,
  mata książkę i czytajta,
  mata zadanie do domu i róbta, starzy wam pomogą albo zapłaca korepetycje

 7. Bez tych korepetycji wasze dzieci nie dotrwałyby do ukończenia gimnazjum gdyż odziedziczyły inteligencję po swoich rodzicach.

 8. Skoro im mało to niech zmienią pracę przecież każdemu tu to radzicie wy od prywaciarza.

 9. Renata – nauczyciel , pedagog ,wychowawca gdzie jest w dniu egzaminu swoich wychowanków i co ma wspólnego zwolennik PIS z tym że w tych dniach Ci niby wychowawcy zawiedli swoich wychowanków ,nic ich nie usprawiedliwia.

 10. @podatnik W tym też celu pensum musi był jak najmniejsze. Bo kiedy czas na korepetycje?

 11. Jak czytam te niektóre komentarze to widzę, że ludziom z PIS-u to zaslepienie I nienawiść do innych rozum odbiera. Pozdrowienia dla nauczycieli

 12. Strajk do września…wreszcie za wakacje Wam nie zapłacą….I zapamiętajcie zawód nauczciela to misja….Oczywiscie zarobki powinny być wyższe ale tylko dla dobrych nauczycieli.Likwiadacja reliktu PRL-u Karty nauczyciela,płatnego rocznego urlopu,płatnych wakacji i ferii i podniesienie pensum do 25 godzin tak jak w zachodniej Europie.W tej chwili prestiz nauczyciela spada do zera.A rodzice donoszą do Urzedu Skarbowego na nauczucieli udzielajacy korepetaycji na czarno.

 13. Bardzo dobrze niech strajkują może w końcu ktoś zrozumie że jesteśmy pieprzonym zaściankiem z zarobkami poniżej godności człowieka.

 14. Przykre, że tak wielu nierozsadnych nauczycieli pracuje w oświęcimskich szkolach.

 15. Mam nadzieję że wam ten strajk bokiem wyjdzie „szanowni nauczyciele strajkujący” bezrefleksyjnie przyczyniający sie do planu tzw. opozycji majacemu na celu tylko wytworzenie zamieszania i doprowadzenie do nowego ładu . Tylko co wy zrobicie potem kiedy juz nikt sie nie bedzie liczył z waszym głosem tak jak to drzewiej bywało za jedynie słusznych rządów słońca peru i jemu podobnych.. Dzieci macie w głebokim poważaniu to widać po poziomie nauczania.

Send this to a friend