Informacje

OŚWIĘCIM. 7 z 9 projektów otrzymały unijne dofinansowanie

Prawie 114 mln zł – to środki, które w ostatnim czasie samorząd województwa małopolskiego przekazał w ramach unijnych programów Małopolsce Zachodniej. Dzięki tej kwocie zawarto 73 umowy na realizację projektów, które sprawią, że mieszkańcom tej części regionu będzie się żyło jeszcze lepiej.

Każdy zakątek Małopolski jest dla nas ważny, dlatego rozdzielając środki europejskie staramy się, by mieszkańcy regionu mogli dostrzec, że ich otoczenie się zmienia – pojawiają się nowe drogi, ścieżki spacerowe czy rowerowe, są rewitalizowane kolejne części miast, a także poprawia się dostęp do usług medycznych, edukacji czy kultury. Te wszystkie projekty, które realizujemy, nie byłyby jednak możliwe gdyby nie środki unijne

– mówi marszałek Witold Kozłowski.

Zarząd Województwa Małopolskiego rozdzielając środki europejskie w ramach programów unijnych dba o zrównoważony rozwój regionów. Tylko w Małopolsce Zachodniej w tej kadencji samorządu podpisano już 73 umowy na realizację projektów opiewających na łączną kwotę prawie 114 mln zł

– stwierdza wicemarszałek Łukasz Smółka.

Warto dodać, że wśród zgłoszonych przez władze Oświęcimia 9 projektów 7 otrzymało dofinansowanie na łączną kwotę 31,6 mln zł. Dwa pozostałe przedsięwzięcia uzyskały niższą ocenę punktową, przez co zadania znalazły się na liście rezerwowej. Przypomnijmy, że zarząd województwa dokonując wyboru projektów do dofinansowania kieruje się listą rankingową oraz dostępną alokacją środków w ramach konkursu. Lista rankingowa jest konstruowana w oparciu o punktowe wyniki oceny merytorycznej dokonywanej przez niezależnych ekspertów zewnętrznych.

UMWM

Poprzedni artykułNastępny artykuł

13 komentarzy

 1. Dziś:
  Morawiecki – „Dzięki zbiornikowi retencyjnemu Bieżanów na rzece Serafa mieszkańcy Starego Bieżanowa w Krakowie mogą czuć się bezpieczniej”. Zaznaczył również, że „zbiornik Bieżanów został wybudowany w pełni ze środków krajowych”
  Sowa – „Panie Premierze, znowu Pan kłamie. Zbiornik w Bieżanowie wybudowany został w latach 2014-2015 przez samorząd małopolski, kiedy rządziła koalicja PO-PSL. Koszt inwestycji to 14 mln zł, w tym 11 z funduszy europejskich. Rząd PiS wstrzymał po 2016 roku dalsze inwestycje”

 2. to co sie tutaj wypisuje to typisz pis! Szkoda waszych tępych mózgownic. Dzisiaj z waszej strony słyszę jedynie płacz i zgrzytanie zębów. Żeby było jasne, to dopiero początek.

 3. Panie Marku.Cała ta obwodnica to nie tylko bubel ale na dodatek skłócił mieszkańców na terenach inwestycji i jej przyległych.Zmiany jakie pan zatwierdzał przy projektowaniu doprowadziły do bardzo negatywnych opinii o panu i wręcz posądzały o korupcje.Dokładnie chodzi o jedno z rond na tej obwodnicy.Czy pan w chwili obecnej był może na moście obwodnicy aby oglądnąć ten bubel budowlany? Na przeszło 30 studzienek odpływowych ani jedna nie odprowadza deszczówki z mostu, woda stoi co stanowi zagrożenie dla kierowców.Jest takie stare przysłowie”przyganiał kocioł garnkowi a sam smoli”.

 4. Panowie dziennikarze. Ten materiał wyżej ma znamiona materiału wyborczego Wiosny. A takie powinny być wyraźnie oznaczone.

  Ogarnijcie się zanim ja was ogarnę odpowiednimi organami.

 5. Brat posła też ma dużo do powiedzenia 🙂

  W rozmowie z Pawłem Grasiem, ówczesnym sekretarzem stanu w KPRM, ks. Kazimierz Sowa doradzał, jak poprawić sondaże Platformie Obywatelskiej. Jak zdradzał swoją receptę kapłan: – Ale słuchaj, coś, jakąś małą nadzieję tzw. wątpiącemu elektoratowi puścić. Musi być. Ludzie, jak nie dostaną sygnału, to czują się zrezygnowani. Zobacz, każdy skok w sondażach następował po jakimś pozytywnym sygnale ze sportu.

 6. Gdyby obecny zarząd województwa miał czyste sumienie, z pewnością pochwaliłby się tymi dofinansowaniami dla Oświęcimia. Ponieważ tego nie zrobił, widać, że kłamie i że jest tak, jak pisze Sowa.

 7. Może zamiast licytować się kto zrobił więcej, poseł Sowa zainteresuje się brakiem ekranów akustycznych i ścieżki rowerowej przy DWR w Bobrku. Przecież to sztandarowa inwestycja rządów PO PSL. Panie Marku, tylko szczerze dlaczego taka fuszera?

 8. Były konkursy na infrastrukturę społeczna i edukacyjną. Wówczas powiat nie złożył żadnego wniosku na dofinansowanie SOSW. Pozostałe na dom dziecka, DPS w Bobrku i wiele innych otrzymało dofinansowanie.
  I proszę podpisać się nazwiskiem. Nie ma co się ukrywać!

 9. @ Marek Sowa

  O proszę jakie piękne słowa, odezwał się ten człowiek, który jako marszałek małopolski okazał się absolutnie nieskuteczny w temaciem budowy Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Oświęcimiu. Jak to Pan mówił „pociąg z pieniędzmi odjechał” dla dzieci niepełnosprawnych?

  Panie Marku, był Pan kiedyś sołtysem w Bobrku i powinien Pan pamiętać stare chłopskie przysłowie o krowie, która dużo ryczy, a mało mleka daje…

 10. O dofinansowaniu tych siedmiu projektów zadecydował poprzedni zarząd województwa. Obecny, rekomendowany przez PiS z przyczyn politycznych odrzucił bardzo dobrze oceniony projekt Parku Pokoju

 11. Pierdu Pierdu przed wyborami
  Park pokoju jest najlepszym przykładem jak przegrana w Oświęcimiu was boli i jak się mscicie

 12. Ło panie. Za takie piniondze to można zrobić chodników a chodników!

Send this to a friend