Kultura

OŚWIĘCIM. 63. Krakowski Salon Poezji pt. „Wróżba lipy”

W sobotę 18 marca 2017 r. o godzinie 17.00 w Międzynarodowym Domu Spotkań Młodzieży odbędzie się 63. Krakowski Salon Poezji pt. „Wróżba lipy”, zorganizowany z okazji Światowego Dnia Poezji, obchodzonego corocznie 21 marca. Wiersze Elżbiety Michalskiej czytać będzie Agnieszka Mandat (Narodowy Stary Teatr im. H. Modrzejewskiej w Krakowie) przy akompaniamencie Jacka Hołubowskiego (akordeon).

Elżbieta Michalska jest autorką czterech zbiorów poetyckich: Tu jest Tu, Tam jest Tam (Białystok 1999), Naszyjnik z grążeli (Białystok 2001), Tracowiny (Choroszcz 2001), Wsio (Białystok 2009) oraz malarką-amatorką ilustrującą własne książki. W młodzieńczych latach twórczość poetki cieszyła się aprobatą Czesława Miłosza. Obecnie, jako przedstawicielka wiejskiego undergroundu, tworzy wiersze niezwykle autentyczne, życiowe, nierzadko przepełnione humorem i sarkazmem, podejmujące problematykę współczesnej wsi i kwestie wykluczenia. W roku 2014 Elżbieta Michalska była gościem Anty-Salonu Poezji , organizowanego w ramach projektu „Alternatywna Scena MDSM”.

63. Krakowski Salon Poezji w Oświęcimiu to jedna z trzech okazji do spotkania z poetką –17 marca o godzinie 18.00 w Miejskim Ośrodku Kultury, Sportu i Rekreacji w Chełmku, we współpracy z MDSM, odbędzie się wernisaż malarstwa Elżbiety Michalskiej oraz spotkanie autorskie, natomiast 19 marca o godzinie 17.00 zapraszamy do Domu Kultury w Kętach na kolejną prezentację poezji autorki, zorganizowaną we współpracy Domu Kultury z Gminną Biblioteką Publiczną w Kętach i MDSM pod Patronatem Burmistrza Kęt.

Krakowski Salon Poezji w MDSM realizowany jest przy wsparciu Miasta Oświęcim, Powiatu Oświęcimskiego, Joachima S. Russka, Firmy Ipsen Logistics, Omag, Enco oraz Vitamina.

Poprzedni artykułNastępny artykuł
Send this to a friend