Kultura

OŚWIĘCIM. 62. Ogólnopolski Konkurs Recytatorski

20 kwietnia 2017 roku o godzinie 17:00 w Oświęcimskim Centrum Kultury odbędzie się koncert laureatów eliminacji powiatowych 62. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego.

62. Ogólnopolski Konkurs Recytatorski objęty jest honorowym patronatem Ministra Edukacji Narodowej i odbywa się pod patronatem i przy finansowym wsparciu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Konkurs jest imprezą otwartą – dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych oraz dorosłych i prowadzony jest w formie czterech odrębnych turniejów: recytatorskiego, „wywiedzione ze słowa”, teatrów jednego aktora, poezji śpiewanej – w drodze wielostopniowych eliminacji.

Uczestników eliminacji powiatowych w Oświęcimskim Centrum Kultury – w dniu 27 marca 2017 roku – oceniało jury w składzie: Włodzimierz Jasiński (aktor, reżyser), Maria Kwaśniak (instruktor teatralny), Agnieszka Berny (aktorka, instruktor teatralny), które po wysłuchaniu prezentacji konkursowych przyznało nagrody i wyróżnienia:

-w Turnieju Recytatorskim:

nagrodę
dla Pauliny Marszałek z Powiatowego Zespołu nr 2 Szkół Ogólnokształcących Mistrzostwa Sportowego i Technicznych w Oświęcimiu i Patryka Klimy z Powiatowego Zespołu nr 9 Szkół im. M. Dąbrowskiej w Kętach

w kategorii ogólnej:
nagrodę
dla Krzysztofa Rysia z Zatora

wyróżnienie
dla Gabrieli Jaszak z Powiatowego Zespołu nr 1 Szkół Ogólnokształcących im. S. Konarskiego w Oświęcimiu

za wykonanie prozy
wyróżnienie
dla Pawła Fahradyana z Powiatowego Zespołu Nr 9 Szkół im. M. Dąbrowskiej w Kętach

-w Turnieju Poezji Śpiewanej:

wyróżnienie
dla Patrycji Sroki z Powiatowego Zespołu nr 1 Szkół Ogólnokształcących im. S. Konarskiego w Oświęcimiu

-w Turnieju Wywiedzione ze Słowa

nagrodę
dla Joanny Chodackiej z Uczniowskiego Klubu Sportowego „Jocker” przy Zespole Szkół nr 1 w Oświęcimiu

Do udziału w eliminacjach rejonowych jury wytypowało: Paulinę Marszałek, Patryka Klimę, Krzysztofa Rysia, Joannę Chodacką

Organizatorem eliminacji powiatowych konkursu było Oświęcimskie Centrum Kultury.

Poprzedni artykułNastępny artykuł
Send this to a friend