Informacje

OŚWIĘCIM. 4,5 metrowa dłoń – symbol TLFO stanęła na rynku

Na rynku ustawiono dzisiaj  ponad 4,5 metrową dłoń. Figura nie tylko świeci, ale można też posłuchać muzyki. Jest to symbol pokoju i jednocześnie Life Festivalu Oświęcim. Dłoń z uniesionymi palcami w geście solidarności wykonana jest z blachy aluminiowej pomalowanej na kolor pomarańczowy i grafitowy. Iluminację nocną zapewniają węże LED-owe.
Po obu stronach figury znajduje się miejsce do siedzenia, gdzie mieszkańcy i turyści będą mogli przysiąść, by odpocząć lub zrobić sobie zdjęcia.

UM Oświęcim

Poprzedni artykułNastępny artykuł

17 komentarzy

 1. Jakiś pisowiec same komentarze negatywne na Chwieruta tu pisze – ech, co za ludzie – smutne. Wybory się zbliżają co plują jadem, ale nie martw się prezydencie, Oświęcimianie widzą, że jesteś dobrym gospodarzem i ciebie wybiorą. Widzicie na tym stanowisku Starca, Chrzana albo Przewoźnika? Ja – nie. Wtedy to się wyprowadzam z tego miasta, bo normalność zniknie.

 2. Jak będziecie głosować za PiS, to rządzić będą w Oświęcimiu Piotrowicze, Pawłowicze i inne osoby, które tylko obrażają i patrzą na siebie. Dajcie spokój już Prezydentowi, który działa i pracuje na rzecz miasta, jest wykształcony, i potrafi się wypowiadać – w przeciwieństwie do jego przeciwników którzy nie grzeszą inteligencją. Przynajmniej się coś dzieje w Oświęcimiu, a nie tylko modlitwy i Smoleńsk.

 3. Patrzcie, to nasze, przez nas wykonane, i to nie jest nasze ostatnie słowo.

 4. Kiedy my dojedziemy do władzy w mieście, zlikwidujemy ten głupi i nikomu niepotrzebny festiwal. A za zaoszczędzone pieniądze zorganizujemy masę imprez patriotycznych!

 5. Trzeba sobie powiedzieć prawdę w oczy. Chwierut jest z tej opcji politycznej, która była odpowiedzialna za Miliardowe wycieki VAT z budżetu państwa. Dlatego nie będę głosować ani na PO ani na PiS.

 6. Podobno chcieli zrobić łapę z jednym palcem, taką przestrogę przed wyborami. Mieli tam sadzać przegranych

 7. Na pewno machająca dłoń to było by coś .A nie taki prymityw.

  A tak na poważnie,to dobrze że miasto zaczyna być kojażone jeszcze z czymś wiecej niż tylko z samym muzeum…
  ps. Zestawienie Santany z Europe to dosyć karkołomny projekt.

 8. Krzykacze lokalni z podstawowego braku wiedzy obywatelskiej, atakując kolejnych prezydentów czepiają się czego popadnie. Skoro Life Festival jest w Oświęcimiu i jest to już jakaś marka, to akurat żółta dłoń jako logo, znak albo zapowiedź imprezy jest czymś normalnym w normalnym świecie. Lokalne pieniactwo i nieuctwo wychowane na socjalistycznej mannie….narzekało i będzie narzekać na wszystkich tych którzy coś mają, czegoś dokonali, coś robią. Komentarze idiotów są strasznie tanie. Kosztują zaledwie dostęp do netu przez kolorowego smartfona. A to jeszcze nie jest powód do dumy albo do uważania że się ma jakąś racje.

 9. Widać, że ataki na Prezydenta przez baaardzo płytkich ludzi się nasilają przed wyborami, ale w komentarzach widać ich płytkość, na szczęście Chwierut jest ponad to!

 10. Cwany mistrzem zadłużania jest twój idol z Żoliborza. Nawet Gierka przebił.

 11. Prezydent przestał rozumieć proste sprawy mieszkańców. Szkoda pisać kolejny raz o zadłużaniu miasta na potęgę!

 12. Fajna sprawa. Na szczęście mamy w Oświęcimiu dobrego gospodarcza, Pana Prezydenta Chwieruta i niech tak zostanie

Send this to a friend