Informacje

OŚWIĘCIM. 3,4 mln zł dofinansowania dla PWSZ

Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa im. rtm. W. Pileckiego w Oświęcimiu otrzyma dodatkowe środki.
Uczelnia znalazła się w gronie laureatów konkursu na Zintegrowane Programy Uczelni otrzymując tym samym ponad 3,4 mln zł dofinansowania ze środków Unii Europejskiej.
Projekt pod nazwą „Uczelnia na wyższym poziomie. Zintegrowany Program Rozwoju PWSZ im. rtm. Pileckiego w Oświęcimiu” został bardzo dobrze oceniony przez organizatora konkursu, Narodowe Centrum Badań i Rozwoju oraz agencję wykonawczą Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego.
Konkurs został skierowany dla szkół wyższych, a jego celem jest dostosowanie i realizacja programów kształcenia akademickiego zgodnie z potrzebami społeczno-gospodarczymi, poprawa efektywności funkcjonowania Uczelni, czy też podnoszenie kompetencji pracowników kadry zarządzającej i administracyjnej, a także studentów.
Dzięki uzyskanemu przez Uczelnię wsparciu kluczowe kompetencje podniesie 346 studentów, natomiast kompetencje dydaktyczne i zarządcze 35 pracowników kadry zarządzającej i administracyjnej.

W ramach projektu studenci będą uczestniczyć w certyfikowanych szkoleniach i kursach oraz w zajęciach realizowanych wspólnie z pracodawcami na terenie uczelni, czy też w ramach wizyt studyjnych.
Wśród najatrakcyjniejszych szkoleń, które zostały przewidziane w ramach projektu znalazły się m.in.:
– Audytor Wewnętrznych Systemów Zarządzania Jakością
– Obsługa programu SYMFONIA Kadry i Płace
– Kurs instruktora sztuk walki
– Kurs instruktora fitness
– Kurs jęz. słowackiego
– Wprowadzenie do tworzenia aplikacji mobilnych
– eKurs Android
– Partycypacja społeczna w zarządzaniu publicznym
Ponadto dzięki dofinansowaniu stworzone zostanie profesjonalne uczelniane Biuro Karier, które będzie wspierało studentów w wejście na rynek pracy.
Projekt „Uczelnia na wyższym poziomie. Zintegrowany Program Rozwoju PWSZ im. rtm. W. Pileckiego w Oświęcimiu” realizowany będzie do 31.03.2022 r. w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020.

PWSZ Oświęcim

Poprzedni artykułNastępny artykuł
Send this to a friend