Informacje

OŚWIĘCIM. 32 latek spożywał alkohol i posiadał narkotyki

W dniu 15 listopada 2018 oświęcimscy dzielnicowi zatrzymali 32 – letniego mieszkańca Oświęcimia, podejrzanego o posiadanie  narkotyków. Mężczyzna razem ze znajomym spożywał alkohol w miejscu publicznym. Na powyższy fakt zwrócili uwagę funkcjonariusze pilnujących ładu i porządku publicznego na osiedlu.

W ubiegły czwartek przed południem, dzielnicowi pełnili służbę obchodową na Osiedlu Chemików w Oświęcimiu. Tuż po godzinie 11.00 obok jednego z bloków przy ulicy Westerplatte,  zauważyli dwóch mężczyzn spożywających alkohol. W związku z powyższym funkcjonariusze podeszli do nich, a następnie poinformowali o popełnionym wykroczeniu. Podczas czynności policjanci zauważyli, że jeden z mężczyzn ma przy sobie woreczek z suszem roślinnym. W związku z podejrzeniem posiadania narkotyków 32 – letni mieszkaniec Oświęcimia, został zatrzymany, natomiast jego o dwa lata młodszy znajomy, za spożywanie alkoholu w miejscu publicznym, został ukarany mandatem karnym.

Zatrzymany 32 – latek trafił do  oświęcimskiej komendy Policji,  gdzie policjanci przeprowadzili badanie zabezpieczonych narkotyków. Tester potwierdził, że susz roślinny to marihuana. W związku z powyższym mężczyźnie został postawiony zarzut posiadania środków odurzających.

Za posiadanie narkotyków grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

KPP Oświęcim

Poprzedni artykułNastępny artykuł
Send this to a friend