Informacje

OŚWIĘCIM. 28-latek targnął się na swoje życie

Policjanci z Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu, uratowali życie 28 – letniemu mieszkańcowi Oświęcimia. Mężczyzna, który miał problemy rodzinne, w akcie desperacji,  targnął się na własne. Gdyby policjanci weszli do mieszkania chwilę później, mężczyzna mógłby już nie żyć.

Do zdarzenia doszło w sobotę [1.12.2018] o godzinie 19.00. Dyżurny oświęcimskiej komendy Policji otrzymał zgłoszenie od mieszkanki Oświęcimia, dotyczące jej 28 – letniego syna, który groził samobójstwem.  Z informacji uzyskanych od kobiety wynikało, że mężczyzna znajduje się w jednym z mieszkań Osiedla Zasole w Oświęcimiu.

Patrol, który był najbliżej miejsca zdarzenia błyskawicznie udał się pod wskazany adres. Po wejściu do mieszkania, w jednym z pokoi policjanci odnaleźli desperata, który wisiał na linie przywiązanej do haka żyrandola. Funkcjonariusze natychmiast podtrzymali duszącego się mężczyznę, zdjęli mu pętlę z szyi , a następnie udzielili pierwszej pomocy. 28 – latek pod opieką ratowników medycznych został przewieziony do szpitala.

To już drugi przypadek w ciągu kilku tygodni, gdy policjanci, dzięki błyskawicznej interwencji,  ocalili życie zdesperowanego człowieka: http://oswiecim.policja.gov.pl/pl/aktualnosci/oswiecim-dzielnicowi-uratowali-zycie-niedoszlemu-samobojcy

Przypominamy  w każdym powiecie, znajduje się wiele instytucji m. in ośrodki interwencji kryzysowej, których przedstawiciele są gotowi nieść pomoc. Ważne, aby nie pozostawać  z problemem samemu. Wystarczy zadzwonić lub przyjść na rozmowę, w zamian uzyskując fachową poradę i wsparcie. O poradę oraz wskazanie odpowiedniej placówki, można również zapytać dzielnicowego dla którego pomoc mieszkańcom jest jednym z priorytetów służby.

KPP Oświęcim

Poprzedni artykułNastępny artykuł
Send this to a friend