Informacje

OŚWIĘCIM. 27. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy 2019

13 stycznia 2019 roku po raz dwudziesty siódmy zagra Wielka Orkiestra Świątecznej PomocyHasłem 27. Finału jest: „Gramy dla dzieci małych i bez focha. Na zakup sprzętu dla specjalistycznych szpitali dziecięcych”. Oświęcimski sztab – nr 146 – będzie działał tradycyjnie w Oświęcimskim Centrum Kultury.

W 2018 roku zebraliśmy 126.406,80 zł, a rok wcześniej 116.047,35 zł.

Na ulicach Oświęcimia będzie kwestowało 180 wolontariuszy – uczniów oświęcimskich szkół. W budynku OCK od godziny 10:00 będzie działałsklepik oraz kawiarenka oferująca, między innymi domowe ciasto, drożdżówki i ciepłe napoje, piernikowe serca oraz losy, między innymi naorkiestrowy tortzaproszeniavouchery i inne upominki, które zostaną wylosowane przed „Światełkiem do nieba” – o godzinie 19:30. Dzieci będą mogły pomalować twarze i spróbować szczęścia w kole fortuny. Przez finałowy dzień – w Oświęcimskim Centrum Kultury – będą się odbywały akcje/happeningi: „Mierzymy wysoko!” – będziemy zliczali, podobnie jak w latach ubiegłych, wzrost uczestników oświęcimskiego finału orkiestry,„Pomocne dłonie” – zaznaczymy naszymi dłońmi obecność i wsparcie dla idei orkiestry oraz „Serce dla Wielkiej Orkiestry” adresowane specjalnie do dzieci. W dniu finału Fotobudka zapewni niepowtarzalne finałowe zdjęcia.  O godzinie 16:00 odbędzie się koncert zespołów muzycznych, w którym zagrają: Dziki Squad (akustycznie), Acid FunkDeKamel, Rastafajrant. Podczas koncertu prowadzone będą licytacje, między innymigadżetów orkiestrowych i pracy oświęcimskiego artysty Pawła WarchołaO godzinie 19:00 odbędzie się specjalny pokaz baniek mydlanych, a o godzinie 19:30 losowanie tortu oraz innych upominków. O godzinie 20:00 niebo rozjaśnią lasery – rozbłyśnie „Światełko do nieba”.

Informacje o wszystkich działaniach finałowych będą pojawiały się na stronie OCK. Tam również lista sponsorów finału, wspierających finał i darczyńców finału.

Dziki Squad (akustycznie) – Wiesława „Dzikiego” Kaniowskiego nikomu nie trzeba przedstawiać. Oświęcimski bluesman – przed laty związany z Ligą Dusz – od samego początku angażuje swoją energią i serce w kolejne finały WOŚP. Wraz z kolegami z zespołu zaprezentuje jak zwykle bluesowe i rock and rollowe klasyki, tym razem w akustycznej wersji. Skład zespołu: Wiesław DZIKI Kaniowski – wokal, Janusz Majcherek – perkusja, Witold Dziwlik – gitara basowa, Tadeusz Liszewski – gitara, Tomasz Naras – gitara.

Acid Funk – zespół powstały wskutek… przypadku. Początkowo projekt łączący dwóch muzyków pochodzących z Oświęcimia – Tomasza Kołodzieja i Adriana Tomalika – miał funkcjonować wyłącznie w formie wspólnego jamowania, podpartego miłością do bluesa i chęcią rozwijania własnych perspektyw muzycznych. W wyniku niewyjaśnionej fuzji dźwięków na początku 2018 roku przybrał on formy cielesne, odchodząc brzmieniowo od klasycznej bluesowej struktury i kierując się w bardziej alternatywną stronę, łącząc przy tym gatunki z pogranicza rocka, indie, bluesa, punku i szeroko rozumianego popu. Duet Acid Funk od początku współpracy skupił się na indywidualnym, autorskim materiale, zabierając słuchaczy w podróż po własnych myślach. W grudniu 2018 roku projekt uzupełnił Michał Głowacki dodając do powstałych wcześniej utworów unikalne brzmienie basu.

DeKamel – każdy zespół wraz z upływającym czasem, poszerzaniem muzycznego warsztatu i szlifowaniem talentu staje się stopniowo rodziną. DeKamel uważa, że jest już blisko takiego stanu. Każda godzina spędzona razem jest dla nich niesamowitą przygodą, zetknięciem się muzycznych światów. Gdy The Camel Trio wzbogaciło swoją sekcję rytmiczną, powstał pięcioosobowy mikrokosmos, który chce odsłonić swoje tajemnice podczas finału WOŚP. Dajmy się oczarować temu światu niezwykłej harmonii, młodej wrażliwości i pogodzie ducha, jaka bije ze sceny. DeKamel – w pełnym, rodzinnym zestawieniu – Marta Janas, Kasia Nowak, Monia Krajniewska, Marcin Majcherek i Wojtek Kościelniak.

Rastafajrant (punky reggae/rock/poezja ska-kana) – tegoroczny support KULT-u podczas „Pomarańczowej Trasy”. Zespół został założony w połowie 2015 roku w Cieszynie. Grupa ma na swoim koncie ponad 120 koncertów klubowych i plenerowych w Polsce i Czechach. W czerwcu 2017 roku wygrali ogólnopolski plebiscyt na udział w „Reggaenwalde Festiwal” oraz zagrali na imprezie towarzyszącej otwarciu Mistrzostw Europy UEFA EURO U-21. W marcu 2018 roku Rastafajrant wystąpił – na zaproszenie Farben Lehre – jako jeden z gości legendarnej trasy „Punky Reggae Live” koncertując wspólnie z Farben Lehre, Gutkiem (Indios Bravos), The Analogs i Big Cyc. Piosenki zespołu można było usłyszeć m.in. w Rock Radio, Radio Opole, Radio Dla Ciebie. Mają na swoim koncie dwie płyty EP. Premiera drugiej z nich miała miejsce w kwietniu 2018 roku. W maju 2018 roku grupa gościła w TVP. W listopadzie na zaproszenie grupy KULT zespół zagrał koncerty w ramach „Pomarańczowej Trasy” towarzysząc Kazikowi Staszewskiemu i Spółce w warszawskiej Stodole oraz łódzkiej Wytwórni. Muzycy dotychczas dzielili scenę m.in. z KULTem, Perfectem, Cleo, Myslovitz, Big Cyc, Maleo Reggae Rockers, Farben Lehre, KSU, LOKA, Anią Rusowicz, Mike Love, Scum Of Toytown.

Poprzedni artykułNastępny artykuł

11 komentarzy

 1. niejaki Paweł Warchoł gratuluje PiS-owcom
  cyt.

  -Warchoł Paweł, 14.01.2019 16:53

  Gratulacje dla bandytów z PiS

  – wpis z portalu oświecimskie24.pl

 2. Sami pozwalamy robić z siebie baranów tym niby-politykom. „politykom” wszelkich opcji. Bądzmy szczerzy, u nas ci politycy to lebiegi które nie załapały się do biznesu z różnych powodów, czy to z nędzy czy z racji brakujących „megabajtów pamięci operacyjnej”.Dla nich istnienie określane jest poziomem nienawiści.Nie dajmy im się używać .

 3. @Warchoł Paweł
  14 stycznia 2019 o 13:48
  cyt.
  … po prostu pomyśleć”

  jasne.. właśnie myślę…… za co to Paweł Warchoł przepraszał Janusza Marszałka…

  pamiętam… było to „lanie miodu na jego serce”…

  wiem, wiem, to było dawno i nieprawda….

 4. uciszcie się…nie będę wypominał gdzie stoi ub, zdradzieckie mordy…itd…grzechów jest znacznie więcej… dlatego dzisiaj powinniśmy … po prostu pomyśleć

 5. Zgadzam się z tym co napisane poniżej.Głos rozsądku.Zacznijcie od siebie politycy!!!

 6. @Warchoł Paweł
  14 stycznia 2019 o 07:49
  Czy nie powinniśmy się spotkać dzisiaj o 18.00 na rynku w Oświęcimiu, aby w ciszy, poddać się refleksji na dzisiejszą Polską.

  Nagle przyszła refleksja?
  Refleksja nad Polską?

  Refleksji to potrzeba, ale nad mową nienawiści polityków wszelkiego szczebla….
  Zacznijcie może od siebie…

 7. Czy nie powinniśmy się spotkać dzisiaj o 18.00 na rynku w Oświęcimiu, aby w ciszy, poddać się refleksji na dzisiejszą Polską.

 8. mam nadzieje, ze oswiecimscy mundurowi nie poddadza sie presji kabotynow z centrali

Send this to a friend