Informacje

OŚWIĘCIM. 21 – latek usłyszał zarzuty za stalking

Policjanci z oświęcimskiej Komendy Policji postawili zarzuty 21 – letniemu mieszkańcowi Oświęcimia.  Mężczyzna jest podejrzany o uporczywe nękanie swojej byłej partnerki, a także podszywanie się pod jej osobę na portalach społecznościowych.

Policjanci z Wydziału Kryminalnego oświęcimskiej komendy Policji przez kilka tygodni prowadzili sprawę zgłoszoną przez 18 – letnią mieszkankę Oświęcimia, której kłopoty zaczęły się kiedy oficjalnie zakończyła znajomość ze swoim partnerem. Niestety 21 – latek nie pogodził się z decyzją nastolatki i zaczął ją nękać telefonami, sms- ami, nachodził ją w miejscu zamieszkania, a także zaczął podszywać się pod jej osobę na różnych portalach społecznościowych. Podejrzany swoim zachowaniem wzbudził u kobiety strach oraz poczucie zagrożenia.

W trakcie prowadzonego postępowania policjanci potwierdzili, że nastolatka stała się ofiarą nękania ze strony byłego chłopaka, który dodatkowo poprzez publikowanie w Internecie nieprawdziwych informacji  wyrządził jej krzywdę naruszając jej dobra osobiste, w związku z powyższym zostały mu przedstawione zarzuty. Ponadto prokurator, zastosował wobec podejrzanego środki zapobiegawcze w postaci zakazu zbliżania się oraz kontaktowania z pokrzywdzoną, dozór Policji i poręczenie majątkowe.

Stalking to uporczywe nękanie lub prześladowanie osoby, za popełnienie tego przestępstwa grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności. Taka sama kara grozi za podszywanie się pod inną osobę, wykorzystywanie jej wizerunku lub innych jej danych osobowych, w celu wyrządzenia szkody majątkowej lub osobistej.

KPP Oświęcim

Poprzedni artykułNastępny artykuł

2 komentarze

  1. Rozpieszczony maminsynek, a nie mężczyzna. Oświęcim to mały grajdołek i zaraz wszyscy będą wiedzieli o kogo chodzi, a to oznacza, że tu już żadna dziewczyna nie spojrzy na niego.

Send this to a friend