Informacje, Video

OŚWIĘCIM. 150 dni potrwa remont wiaduktu na DK 44

W środę 20 lutego ogłoszony został przetarg na remont wiaduktu nad linią kolejową w Oświęcimiu, na DK44. Ekspertyza wykonana dla 21 metrowego wiaduktu nad linią kolejową wykazała zły stan techniczny szczególnie przyczółka obiektu od strony Oświęcimia oraz dylatacji.

W ramach remontu należy m.in. :

 • sfrezować warstwy ścieralnej nawierzchni jezdni na całej długości wiaduktu,
 • wykuć i zdemontować modułowe urządzenie dylatacyjne nad przyczółkiem na szerokości jezdni i chodników oraz wykonać prace naprawcze w obrębie dylatacji,
 • rozebrać konstrukcję jezdni oraz zdemontować prefabrykowane płyty przejściowe na dojeździe od strony Oświęcimia,
 • wykonać wykop w nasypie drogowym na dojeździe od strony Oświęcimia (P2) i przekucia w skrzydłach przyczółka, renowacje zabezpieczeń antykorozyjnych łożysk stałych oraz zakończeń belek na przyczółków.

Po wykonaniu napraw odtworzona zostanie konstrukcja jezdni na dojeździe od strony Oświęcimia, warstwa ścieralna nawierzchni na całej długości obiektu i dojeździe od strony Oświęcimia, nawierzchnia chodników oraz barier energochłonnych. Na czas remontu wiadukt zostanie zamknięty i ruch skierowany będzie na objazd. Remont przewidziany jest na 150 dni.

Zainteresowani wykonawcy mogą składać oferty do 7 marca 2019 r.

GDDKiA o. Kraków
Poprzedni artykułNastępny artykuł

22 komentarze

 1. Może zamiast mostu duchów byłby lepszy tunel duchów pod Sołą?

 2. I to jest dobre pytanie. Stawiałbym objazdem przez Chełmek na nowy most w Bobrku

 3. osobówki mogą objechać, koło stacji paliw Krab i dalej ul Grunwaldzką, ewentualnie wiadukt przy Kolbego i dalej przez Brzezinkę, ale którędy poleci transport ciężki w ilości kilkuset tirów na dobę?

 4. Jest jeszcze opcja objazdu przez Brzezinkę, niestety wąskimi wiejskimi drogami oraz obszerniej przez nowy most na Wiśle. Chełmek, ale tam też nieciekawie, ponieważ położono progi zwalniające.

 5. I tak kochani wygląda forum zdefekowane przez pisowskiego trolla.

 6. Na szczęście Chwierut nie ma pieniędzy na most duchów. Cena materiałów budowlanych w ostatnich latach wzrosła prawie o 100%, więc oświęcimski podatnik za upragniony most duchów nie zapłaci już 23 mln zł, a prawie 50 mln.

 7. Remont na 5 miesięcy jak na taki zakres robót to chyba lekka przesada. Wyłączenie z ruchu wiaduktu oznacza totalny paraliż komunikacyjny dla lewobrzeżnej części miasta. Byłoby chyba szybciej wiadukt zburzyć i odbudować od podstaw?

 8. Przecież most duchów to ma być kładka dla pieszych a nie dla samochodów 😂 trzeba być idiotą

 9. Droga krajowa 44 jest w zarządzie pisowskiej GDDKIA, gdyby ktoś nie wiedział.

 10. Mam nadzieję, że do malkontentów wreszcie dotrze, że most duchów jest niezbędny.

 11. Chyba trochę nadgorliwość, może wystarczy zakonserwować co konieczne i czekać na obwodnicę?

 12. Jeśli już dziś w mieście mamy korki, to teraz czekają nas mega korki. Dlatego potrzebny nam jest most duchów, on przeniesie nas w inny wymiar!

 13. Mieszkańcom ul. Grunwaldzkiej w Babicach znów życzymy dużo spokoju…

Send this to a friend