Informacje

OŚWIĘCIM. 13-letni chłopiec miał 3,70 promila alkoholu

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu ustalają okoliczności  w jakich 13 – letni chłopiec zdobył, a następnie spożył alkohol.  Nieletniego upojonego alkoholem  na jednej z osiedlowych ławeczek znaleźli jego koledzy. Miał w organizmie 3,70 promila alkoholu.

W niedzielę (01.12.2019) po godzinie 13.00 policjanci oraz ratownicy medyczni interweniowali w związku ze zgłoszeniem dotyczącym 13 – latka w stanie upojenia alkoholowego. Jak wynikało z relacji zgłaszającej został  on znaleziony na jednej ławeczek Osiedla Chemików w Oświęcimiu.  Nastolatek został przewieziony do szpitala,  gdzie po badaniach okazało się, że w jego organizmie znajduje się 3,70 promila alkoholu, w związku z tym pozostał pod opieką lekarzy.

W trakcie czynności na miejscu zdarzenia policjanci ustalili, że nieletni wypił wódkę, której butelkę o pojemności 0,5 l znaleziono tuż przy ławce.  O zdarzeniu oraz  przewiezieniu 13 – latka do szpitala funkcjonariusze  natychmiast powiadomili jego  matkę.

Aktualnie prowadzone są czynności mające na celu ustalenie osoby, która udostępniła nieletniemu alkohol,  a którego  spożycie spowodowało zagrożenie dla zdrowia nastolatka, a mogło okazać się groźne nawet dla jego życia.

Zgodnie Ustawą o postępowaniu w sprawach nieletnich, spożywanie alkoholu lub zażywanie narkotyków świadczy o demoralizacji nieletniego, więc sprawą nastolatka zajmie się również Sąd Rodzinny i Nieletnich.

Przypominamy, że za rozpijanie małoletniego grozi kara do dwóch lat pozbawienia wolności, natomiast za narażenie na  niebezpieczeństwo utraty zdrowia bądź życia,  kara do trzech lat pozbawienia wolności.

Podziękowania za prawidłową reakcję należą się nastolatkom, którzy natychmiast powiadomili służby ratunkowe. Dzięki temu ich kolega  w porę trafił pod opiekę lekarzy.

KPP Oświęcim

Poprzedni artykułNastępny artykuł

6 komentarzy

  1. Chyba wschód, hi, hi. Coś się Czesławowi strony świata pokręciły.

Send this to a friend