Informacje

OŚWIĘCIM. 100 tys. zł kary za nielegalny hazard

Oświęcimscy policjanci wraz z funkcjonariuszami Małopolskiego Urzędu Celno-Skarbowego z Krakowa przeprowadzili  kolejną w tym roku akcję wymierzoną w nielegalny hazard. Tym razem punkt z funkcjonującymi hot spotami został zlokalizowany na terenie Oświęcimia. Wartość zarekwirowanych automatów i wpłatomatu oszacowany został na 23 tysiące złotych.

Policjanci Wydziału Kryminalnego zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej  w trakcie prowadzonych działań ustalili, że  na terenie Osiedla Chemików znajduje się  lokal z hot spotami. W związku z powyższym w dniu 5 kwietnia 2019 wspólnie z celnikami weszli do punktu, a następnie zabezpieczyli trzy funkcjonujące w nim automaty oraz centralny wpłatomat.  Maszyny po odcięciu mocowań zostały zabezpieczone i trafiły do urzędu Celno-Skarbowego.

Właścicielowi automatów jak również osobie, która wynajęła lokal za popełnione przestępstwo grozi grzywna w kwocie 100 tysięcy złotych od każdej zabezpieczonej maszyny oraz kara do trzech lat pozbawienia wolności.

KPP Oświęcim

Poprzedni artykułNastępny artykuł

3 komentarze

  1. @Rebeka
    11 kwietnia 2019 o 16:05 cyt
    Wystarczy w umówiony sposób zastukać.

    ORMO czuwa. Wystarczy puknąć się w łeb…

  2. A na osiedlu Zasole takich miejsc nie ma? Wystarczy w umówiony sposób zastukać. Wszyscy mieszkańcy o tym wiedzą.

Send this to a friend