Informacje, Video

OŚWIĘCIM. 1 września 1939 r. godzina 4:45. Pamiętamy!

1 września, dokładnie o godzinie 4:45 starosta Zbigniew Starzec wraz z mieszkańcami upamiętnili 79. rocznicę wybuchu II wojny światowej. Na pomniku Nieznanego Żołnierza na Placu Kościuszki zapłonęło 100 biało-czerwonych zniczy.

– 1 września 1939 rok, godzina 4:45, ten dzień i ta godzina dla każdego Polaka to symbol. Ta data zmieniła na zawsze historię Oświęcimia i ziemi oświęcimskiej. Bardzo chciałbym wszystkim Państwu podziękować, że w tym wyjątkowym roku, 100 lecia odzyskania niepodległości przez Naszą Ojczyznę, spotkaliśmy się w tej symbolicznej chwili, aby oddać cześć bohaterom naszej wolności i niepodległości. – powiedział Zbigniew Starzec do przybyłych mieszkańców.

Główne miejskie obchody rozpoczną się o godzinie 12:00 na Placu Kościuszki.

 

Poprzedni artykułNastępny artykuł

10 komentarzy

  1. Starzec robi to pod publiczkę. Ważne żeby news poszedł jak to działa a efekty jego działań marniutkie oj marniutkie. Zbyszku Starzec nie chcemy cię tutaj w Oświęcimiu.

  2. Szału nie ma. Ze 30 osób, nawet pomimo mobilizacji członkom pis przyjść się nie chciało

  3. Informuję pana starostę Starca, że pomimo jego obietnic i specjalnego posiedzenia powiatowego sztabu kryzysowego, pijaczkowie pod Dużym Berlinem jak siedzieli – tak siedzą.

  4. „Ustawa oświęcimska” – to bardzo dobry pomysł, żeby rząd dał wszystkim mieszkańcom po pińćset plus labo nawet po tysiąc plus. W końcu należy się nam za mieszkanie w Oświęcimiu. Rząd wybuduje nam też lotnisko, metro i port pełnomorski. Wszystko to dzięki sile przebicia, mądrości i inicjatywie starosty. Dlatego kocham Starca!

  5. Z czego się cieszył ten pan? W trakcie takich uroczystości robić sobie podśmie…ujki nie wypada.

Send this to a friend