Informacje

OSIEK. Błyskawiczne zatrzymanie sprawcy kolizji

Policjanci z oświęcimskiej drogówki błyskawicznie zatrzymali sprawczynię kolizji parkingowej. 67 – letnia mieszkanka Osieka jest podejrzana o kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości i ucieczkę z miejsca zdarzenia.

Do zdarzenia doszło dziś (20.09.2019) tuż po godzinie 12.00  w Osieku na jednym z parkingów sklepowych przy ulicy Głównej. Mieszkaniec Osieka wychodząc ze sklepu zauważył, że jego samochód marki Seat Leon  ma przerysowaną boczną część karoserii. Niestety na parkingu nie było sprawcy kolizji, więc poszkodowany powiadomił Policję. Najbliżej miejsca zdarzenia byli policjanci z oświęcimskiej drogówki. Funkcjonariusze natychmiast zajęli się sprawą. Przejrzeli oni nagrania z monitoringu sklepowego z których wynikało, że w zdarzeniu brał udział fiat punto. Po sprawdzeniu  numerów rejestracyjnych udali się do miejsca zamieszkania właścicielki. Okazała się nią 68 – letnia mieszkanka Osieka. Kobieta została zatrzymana w miejscu zamieszkania. Badanie jej stanu trzeźwości wykazało 1,80 promila alkoholu. Następnie funkcjonariusze sprawdzili jej samochód, który również miał świeżo zarysowaną karoserię.

Za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, zakaz prowadzenia pojazdów oraz wysoka kara grzywny.

KPP Oświęcim

Poprzedni artykułNastępny artykuł
Send this to a friend