Informacje, Sport

O ciekawych zakładach wzajemnych

Wbrew stereotypowym opiniom, zakłady bukmacherskie to nie tylko typowanie wyników zdarzeń sportowych. Legalni polscy operatorzy mają w swojej ofercie mnóstwo nietypowych zakładów, na których można nie tylko zarobić pieniądze, ale również dających szansę na dobrą zabawę.

Zakłady sportowe wciąż stanowią zdecydowaną większość oferty legalnych bukmacherów, ale gracze mają coraz szerszy wybór zakładów pozasportowych, związanych np. z rozrywką, polityką, show-biznesem czy sprawami społecznymi. – Bywa, że dziś firmy bukmacherskie, które istnieją w Polsce od lat 90. działają lepiej niż firmy sondażowe i ośrodki badania opinii publicznej. To bukmacherzy pierwsi wiedzą, jaki jest trend, w jakim kierunku się zmieni, kto zostanie czarnym koniem wyborów, wyścigów czy rozgrywek piłkarskich. Ludzie stawiając swoje pieniądze, robią to ostrożnie, ale też często kierują się tym, kto jest faworytem – pisała Anita Czupryn w swoim artykule dla portalu Polska  Times. Co ciekawe znajdują się szczęśliwcy którzy dobrze trafiają na kuponach, o czym pisał jeden z serwisów dla graczy tutaj: www.legalsport.pl/ciekawostki/najwieksze-wygrane-bukmacherskie-ponad-15-000-zl-z-osmiu-kuponow

Jakie nietypowe zakłady mogą więc obstawiać rodzimi gracze?

Mundial, Robert Lewandowski i najnowszy model smartfona Apple

Jeden z legalnych bukmacherów przygotował całą listę zakładów specjalnych nie tylko na mistrzostwa świata w piłce nożnej, ale nie mających zbyt wiele wspólnego ze sportem. I tak typować można było, czy Robert Lewandowski zgoli głowę na łyso (tak – kurs 20,00), czy którykolwiek z piłkarzy reprezentacji Anglii przedwcześnie opuści mistrzostwa z powodów dyscyplinarnych (tak – kurs 40,00), a nawet… a taki typ: czy Joachim Loew podczas mundialu zacznie dłubać w nosie jak na Euro 2016, a następnie przeprosi za wszystko na konferencji prasowej – jak wiemy Loew szybko opuścił Mundial i w nosie nei zdążył podłubać… Znowu pojawił się typ czy Luis Suarez po raz kolejny ugryzie swojego rywala podczas któregokolwiek z mundialowych spotkań (tak – kurs 101,00).

Inny z grona bukmacherów oferuje swoim klientom typowanie rozmaitych wydarzeń politycznych, społecznych czy ekonomicznych, które mogą wydarzyć się w 2018 r. I tak jeżeli Jarosław Kaczyński do końca br. zostanie premierem Polski wygrać będzie można 10 zł za każdą postawioną złotówkę, a jeśli w naszym kraju odbędzie się referendum dotyczące wyjścia z Unii Europejskiej – 4,5 zł za każdą postawioną złotówkę. Kurs na to, że w 2018 r. Apple wypuści pierwszego w swojej historii smartfona… z klapką wynosi 30,00, a że wartość bitcoina przekroczy 1 mln dolarów – aż 200,00.

Bardzo interesującą nawet dla polskich bukmacherów kwestią są wybory prezydenckie w Stanach Zjednoczonych, które choć odbędą się dopiero za dwa lata, to już można obstawiać ich wyniki. I tak największym faworytem do zwycięstwa jest aktualny prezydent USA Donald Trump (kurs 2,75) przed Berniem Sandersem (kurs 11,00) oraz Elizabeth Warren (kurs 12,00). Na liście osób, które mogą stanąć w wyścigu do Białego Domu znaleźć można jednak tak nietypowe kandydatury, jak George Clooney (kurs 101,00), Bill Gates (126,00), a nawet raper Kanye West (kurs 151,00). U innego z buków znaleźć można natomiast zakład dotyczący wyborów samorządowych na prezydenta Warszawy w 2018 r. Jeśli wygra je kandydat Platformy Obywatelskiej Rafał Trzaskowski otrzymać będzie można 1,60 zł za każdą postawioną złotówkę, a jeśli kandydat Prawa i Sprawiedliwości Patryk Jaki – 2,20 zł.

Poprzedni artykułNastępny artykuł
Send this to a friend