Informacje

Nieskomplikowana aranżacja małej kuchni – krok po kroku

Już od dawna wiadomo, że aranżacja niewielkiej kuchni to nie lada wyzwanie, poznaj zasady aranżacji małych pomieszczeń i sprawdź, jak mądrze zaaranżować małą kuchnię.

Jeszcze niedawno panowało przekonanie, że mała kuchnia jest skazana na aranżacyjne niepowodzenie, nikt nawet nie myślał, że rozmyślna aranżacja niewielkiej kuchni może przynieść naprawdę niesamowite efekty. Jednak aby to osiągnąć, należy przestrzegać kilku określonych zasad. Dowiedz się jak powinna być zaaranżowana niewielka kuchnia.

Aranżacja małej kuchni – zasady, które musisz znać:

Kolory ścian w małej kuchni

Nie wszyscy wiedzą, że kolory ścian w małych pomieszczeniach powinny spełniać odpowiednie wymogi. Na niewielkiej przestrzeni najlepiej sprawdza się biel i wszelkiego rodzaju odcienie szarości. Nie należy jednak zapominać, że ściany w kuchni nie mogą być dziełem przypadku. A wszystko dlatego, że kuchenne ściany są narażone na liczne zabrudzenia, otarcia, a także na bardziej poważne uszkodzenia mechaniczne. Na szczęście można się przed tym odpowiednio zabezpieczyć, najlepszym sposobem są standardowe kafle lub solidne tapety z włókna szklanego (innowacyjne tapety z włókna szklanego można kupić na przykład w sklepie Internetowym, na przykład tutaj: http://www.centrumtapet.pl/category/tapety-z-wlokna-szklanego)

Meble na niewielkiej przestrzeni

Od zawsze wiadomo, że niewielka przestrzeń automatycznie wymusza jej rozważne wykorzystanie. Małe pomieszczenie, jakim często jest kuchnia, także musi być mądrze zagospodarowane. Za odpowiednie zagospodarowanie kuchni w dużej mierze odpowiadają meble. Meble w niewielkiej kuchni powinny być proste, bez zbędnych faktur, za to z połyskiem. Jasne meble z połyskiem odbijają światło, co powoduje optyczne powiększenie się kuchni. Warto także pamiętać, że meble kuchenne powinny zajmować niemal każdą wolną przestrzeń w pionie, czyli od podłogi aż po sufit. Dzięki temu każdy sprzęt kuchenny znajdzie swoje miejsce i nie będzie zabierał cennego miejsca.

Mała kuchnia a sprzęt AGD

Nie ma przeciwwskazań, aby w małej kuchni znajdował się nowoczesny sprzęt AGD, w końcu jest on niemałym ułatwieniem codziennego życia. Jednak, aby liczne sprzęty AGD ułatwiały, a nie utrudniały życie na niewielkiej przestrzeni, należy pamiętać o kilku istotnych kwestiach. Sprzęt AGD, a także pozostałe sprzęty i akcesoria kuchenne powinny reprezentować możliwie jedną gamę kolorystyczną. Sprzęty i akcesoria kuchenne o różnych wzorach i kolorach sprawiają wrażenie bałaganu, a także optycznie zagracają całą przestrzeń. Zwłaszcza, jeśli każdy sprzęt AGD jest innego koloru. Dodatkowo wszystkie akcesoria i sprzęty kuchenne nie powinny znajdować się na wolnej przestrzeni. Wolnostojące sprzęty i przedmioty nie są korzystne nie tylko w małych pomieszczeniach, lecz także w tych większych. Dlatego większość z nich należy trzymać w szafkach, a większe sprzęty AGD powinny znajdować się w zabudowie. Sprzęty, które idealnie nadają się pod zabudowę to: zmywarka, lodówka, piekarnik, okap, a nawet ekspres do kawy.

Poprzedni artykułNastępny artykuł
Send this to a friend