Informacje

KĘTY. Niebezpieczny tlenek węgla

W dniu 3 stycznia 2019 o godzinie 12.45 policjanci, strażacy oraz ratownicy medyczni interweniowali, w  Kętach, w związku ze zgłoszeniem dotyczącym podejrzenia podtrucia tlenkiem węgla.

Jak ustalili policjanci 49 – letni mieszkaniec Osiedla Królickiego w Kętach  stracił przytomności w chwili gdy przebywał w łazience, gdzie funkcjonował piecyk gazowy . Będąca w mieszkaniu żona natychmiast powiadomiła służby ratunkowe.  Mężczyzna pod opieką ratowników medycznych został przewieziony do szpitala na badania. Mieszkanie zostało dokładnie sprawdzone przez strażaków, którzy stwierdzili śladową ilość tlenku węgla.   Po badaniach krwi 49 – latka lekarze potwierdzili, że przyczyną jego zasłabnięcia była obecność tlenku węgla.

Policjanci i strażacy ponownie przypominają, że w okresie zimowym, w domach, w których urządzenia grzewcze czy przewody wentylacyjne są źle użytkowane, wzrasta ryzyko śmiertelnego zatrucia CO czyli czadem.
Aby  zadbać o bezpieczeństwo swoje oraz swoich bliskich, należy sprawdzić drożność wentylacji, a także wyposażyć mieszkanie w czujnik tlenku węgla.   
Przypominamy, że tlenek węgla jest gazem bezwonnym i bezbarwnym, więc ludzie go nie wyczuwają, natomiast czujnik tlenku węgla wykryje nawet niewielkie jego stężenie i natychmiast zasygnalizuje to alarmem.
KPP Oświęcim
Poprzedni artykułNastępny artykuł
Send this to a friend