Informacje

Nie warto oszczędzać na akcesoriach do telefonu

Nie od dziś wiadomo, że chińskie podróbki bezlitośnie zalewają nasz rynek. Decydując się na niskobudżetowe akcesoria do telefonów, kierujemy się przede wszystkim ceną, ale również szeroką gamą asortymentu. Jednak czy tańsze zawsze oznacza lepsze?

Dopasowanie

Kupując tanie etui, szkło lub folię na telefon musimy liczyć się z tym, że mimo zapewnień sprzedawcy, produkt może odbiegać wymiarami od akcesoriów dedykowanychdo urządzenia. Nierzadko okazuje się, że pokrowiec może być zbyt duży lub za mały, a dodatkowo poprzez złe ulokowanie wycięć na przyciski funkcyjne znacząco utrudniać korzystanie z urządzenia. Warto również pamiętać, że „chińskie” produkty mogą być również mniej wytrzymałe na uszkodzenia mechaniczne, a także standardową eksploatację.

Inną kwestią jest dopasowanie np. kabli. Po zamówieniu na popularnych portalach może okazać się, że kabel do komputera nie zapewnia połączenia, a niezbędna ładowarka nie realizuje swojej funkcji.Jednak takie sytuacje nie są jeszcze najgorsze. Źle dopasowane przewody mogą uszkodzić lub zniszczyć nasz ukochany telefon, a także urządzenia, pod które je podłączymy.

Materiały

Niskobudżetowe produkty wiążą się również z niskimi kosztami wykonania, a co za tym idzie również gorszymi materiałami. Przykładowo tanie etui zostanie wykonane z materiału imitującego skórę, który tylko przez pierwsze kilka tygodni zachowa odpowiedni wygląd. W kolejnym okresie użytkowania musimy liczyć się ze ścieraniem warstwy wierzchniej pokrowca, pękaniem materiału oraz wyrabianiem mocowania telefonu. Częste bywa także „wyrobienie” ekspresu lub zamknięcia pokrowca.

Dlatego też, jeśli zależy nam na dłuższym użytkowaniu oraz estetycznym wyglądzie produktów do telefonu, warto zastanowić się nad zainwestowaniem większej kwoty. Uważność przy wyborze materiału z pewnością odwdzięczy się długością oraz przyjemnością użytkowania.

Niemiecka jakość

Wśród produktów dedykowanych do telefonów, najwyższą jakość zapewniają akcesoria niemieckiej produkcji. Staranność wykonania oraz najlepsze materiały gwarantują skuteczne oraz długoletnie użytkowanie. Dodatkowym atutem tego typu produktów jest również estetyka wykonania i klasyczny design.

Szeroką gamę dobrej jakości produktów można znaleźć na przykład na stilgut.pl. Firma oferuje prestiżowy wygląd akcesoriów oraz szybką przesyłkę, a także przystępne ceny. Sklep zapewnia akcesoria do najpopularniejszych oraz najnowszych smartfonów.

Teoretyczna oszczędność

Często kuszeni niższą ceną dajemy się złapać na produkty za kilka złotych, których kupno wydaje nam się niewielkim wydatkiem. Jednak w toku użytkowania okazuje się, że chcąc zapewnić sobie swobodne i komfortowe użytkowanie, będziemy musieli kupić na przestrzeni określonego czasu nawet kilka razy więcej tanich produktów, niż w przypadku akcesoriów wyższej jakości. Dlatego też kupując produkty dedykowane do telefonu,warto się zastanowić, czy wolimy postawić na jakość, czy niższą cenę. Często okazuje się, że dodatkowa inwestycja będzie dla nas korzystniejsza niż teoretyczna oszczędność.

Poprzedni artykułNastępny artykuł
Send this to a friend