Informacje, Sport

Najlepsi polscy bukmacherzy online

Z zakładów sportowych korzysta blisko ¼ dorosłych Polaków. Jacy polscy bukmacherzy online są godni zaufania? U których z nich znajdziemy najlepsze kursy? Na te pytania odpowiada nasz mały przewodnik.

Obowiązująca w Polsce ustawa hazardowa otworzyła nieco rynek zakładów sportowych online. Aktualnie lista legalnych podmiotów z licencją Ministerstwa Finansów jest całkiem spora i obejmuje zarówno spółki polskie, jak i offshore. Operatorzy na rynku polskim oferują klasyczne dyscypliny sportowe (piłkę nożną, siatkówkę, tenis, boks, piłkę ręczną itp.), sporty wirtualne, a także e-sporty. Niektórzy z nich specjalizują się jednak i mają w ofercie tylko wyścigi konne (za przykład może posłużyć bukmacher Traf). W ofercie większości z nich znajdziemy jednak wymienione wcześniej dyscypliny z zakładami pre-match i live. Niektórzy z nich wprowadzili także do swojego portfolio klasyczne gry hazardowe.

Jak wybrać idealnego buka, który spełni nasze oczekiwania? Rzućmy najpierw okiem na pełną listę działających legalnie firm:

 • Fortuna
 • STS
 • Totolotek
 • Etoto
 • forBet
 • LVBet
 • Totalbet
 • PZBuk
 • Betcris
 • Betters
 • Superbet
 • Betclic
 • Betfan
 • eWinner
 • BetX
 • Traf

Jakie czynniki powinniśmy brać pod uwagę, szukając dobrego bukmachera? Na własne ryzyko możemy korzystać z firmy, która nie otrzymała w Polsce zezwolenia. Odwiedziny u nielicencjonowanych bukmacherów online wiążą się jednak z karami finansowymi – a polski Urząd Skarbowy i Urząd Celny tylko czekają na taką okazję. Licencja to jeszcze nie wszystko. Jak więc się nie pogubić w mnogości ofert zakładów na polskim rynku?

Rankingi bukmacherskie

Podczas poszukiwań warto najpierw skorzystać z profesjonalnie przygotowanych rankingów polskich firm oferujących zakłady sportowe. Tam znajdziemy nie tylko konkretną listę licencjonowany spółek zajmujących się zakładami, ale będziemy mogli zapoznać się z pogłębionym i recenzjami poszczególnych domów bukmacherskich.

Recenzenci takich portali sprawdzają, jak działa obsługa klienta i przeglądają ofertę bonusową (zarówno bonusów na start, jak i dla graczy, którzy planują pozostać u danego bukmachera na dłużej). Znajdziemy tam również informacje na temat aktualnych metod płatności, terminów wypłat, programu lojalnościowego dla stałych graczy czy aplikacji mobilnej.

Profesjonalne portale rankingowe przeszukują ofertę danego bukmachera i sporządzają zestawienie dyscyplin sportowych dostępnych w jego portfolio. Tym aspektem powinni w szczególności zainteresować się fani mniej popularnych dyscyplin sportowych, np. hokeja czy rozgrywek ligowych pomijanych często przez większość dziennikarskich serwisów sportowych.

A skoro przy samym w zakładach jesteśmy, niezwykle istotną informacją, którą znajdziemy w profesjonalnych recenzjach, jest wysokość oferowanych kursów. Od tego zależy, jak szybko zwrócą się nam poniesione inwestycje. Wbrew pozorom, pomiędzy firmami świadczącymi swoje usługi na polskim rynku istnieją spore różnice i obstawiając ten sam zakład w firmie X, możemy zyskać znacznie więcej w przypadku wygranej, niż korzystając z usług firmy Y.

Finanse – wpłaty i wypłaty u najlepszych bukmacherów

Duża liczba dostępnych metod płatności przemawia na korzyść bukmachera. Nie wszyscy gracze mają ochotę korzystać z kart kredytowych. Nie gwarantuje ona pełnej anonimowości, w dodatku informacje o takich transakcjach pozostają widoczne na wyciągach bankowych. Gracze korzystający zarówno z usług bukmacherów, jak i z kasyn internetowych, chętnie wybierają portfele elektroniczne takie jak Revolut, Neteller, MuchBetter czy Mifinity, karty pre-paid w rodzaju Paysafecard czy Neosurf i kryptowaluty.

Płatności błyskawiczne w rodzaju BLIK, Przelewy24 czy Klarna pozwalają również na bezpieczne i szybkie wpłaty przy pomocy urządzeń mobilnych – powinniśmy zawsze zorientować się, przy pomocy jakiej metody można w danym domu złożyć depozyt i ile trwa wypłata środków. Najlepsi bukmacherzy nie pobierają dodatkowych opłat za realizacją płatności niezależnie od wybranej przez graczy metody.

Bezpieczeństwo podczas zakładów online

Wizyta w stacjonarnym punkcie oferującym zakłady sportowe nie wiąże się ze zbyt dużym ryzykiem. Środki deponujemy u kasjera, który przyjmuje pieniądze i wydaje nam resztę. Płatności zwykle dokonywane są gotówką lub kartą kredytową. Inaczej rzecz się ma w przypadku korzystania z usług internetowych. Podajemy tutaj wrażliwe dane osobowe, takie jak miejsce zamieszkania, numer konta bankowego czy numer telefonu. Nikt z graczy nie chce, aby informacje te trafiły w niepowołane ręce.

Bezpieczny bukmacher online traktuje poważnie klauzulę dotyczącą prywatności i nie sprzeda naszych danych osobowych zewnętrznej firmie. Strona dobrego buka powinna także charakteryzować się zabezpieczeniami w postaci certyfikatu SSL. Poznamy to po obecności zamkniętej kłódki w pasku URL przeglądarki internetowej.

Renomowana firma bukmacherska posiada całodobową obsługę klienta – nie wszyscy gracze korzystają bowiem z zakładów sportowych w tak zwanych godzinach pracy – od 8 do 16. Problemy z kontem, kuponem czy bonusem mogą przydarzyć się w godzinach nocnych. W takiej sytuacji sprawna obsługa klienta działająca w języku polskim to podstawa. Powinniśmy mieć do niej dostęp zarówno za pomocą czatu na żywo, poczty e-mail, formularza online, jak również specjalnej infolinii.

Najlepsi bukmacherzy online – podsumowanie

W naszym przewodniku nie polecamy jednego konkretnego bukmachera. Każdy gracz musi podjąć decyzję osobiście po przeanalizowaniu wszystkich za i przeciw. Oferta kursowa, bonusy, bezpieczeństwo i metody płatności – te czynniki należy wziąć pod uwagę, szukając nowego miejsca z zakładami sportowymi w sieci.

art. partnerski

Poprzedni artykułNastępny artykuł
Send this to a friend