Informacje

Megaways oraz Feature buy — najnowsze możliwości automatów do gier

Maszyny do gier od lat cieszą się rosnącą popularnością. Zawdzięczają to przede wszystkim ogromnym możliwościom adaptacyjnym. Kiedy ruletki i blackjack od dziesięcioleci występują w niezmienionej formie, popularne automaty do gry online cały czas się dostosowują do zmieniających się trendów. W ostatnim czasie można zaobserwować dwie interesujące nowości, które cieszą się ponadprzeciętną popularnością. To gry z podtytułem Megaways oraz z opcją Feature buy. Coraz większa liczba dostawców gier sięga po rozwiązanie Megaways, dzięki czemu fani iGamingu są świadkami powstawania nowego typu slotu. Opcja umożliwiająca wykupienie bonusu nie ma tak dużego wpływu na mechanikę gry, ale coraz częściej pojawia się na nowych automatach, a niektóre kasyna online decydują się na wprowadzenie osobnej kategorii dla gier tego typu.

Czym jest system Megaways?

To specjalny format gry, w którym zastosowano kilka dodatkowych zasad losowania się symboli oraz przedstawiania liczby symboli na ekranie. Opcja została opracowana i opatentowana przez firmę Big Time Gaming, dzięki czemu czerpie ona teraz bardzo wysokie tantiemy z udostępniania swojego pomysłu konkurencji. Idealnym przykładem, który dowodzi ogromnej popularności tej funkcji, jest gra Gonzo’s Quest. To jeden z najpopularniejszych slotów wszech czasów, który w 2020 roku doczekał się nowej wersji, działającej na mechanice Megaways.

Zasada funkcjonowania mechaniki w założeniach jest bardzo prosta. Gra ma 6 bębnów, na których wyświetla się różna liczba symboli (od 2 do 7). Każdy obrazek może przyjąć różną wysokość. Nie stosuje się żadnych linii wygrywających. Oprócz tego panuje jedna podstawowa zasada: wygrane tworzą się na zasadzie każdy symbol z każdym z sąsiedniego bębna od lewej do prawej. W ten sposób uzyskuje się maksymalną liczbę możliwości utworzenia kombinacji wynoszącą 117649. Oczywiście liczba kombinacji różni się z każdym obrotem, ponieważ symbole na bębnach losowo przyjmują różną wysokość. Dlatego trafienie najwyższego pułapu jest rzadkością. Najczęściej można liczyć na od kilkuset do kilku tysięcy możliwości.

Gry tego typu coraz częściej pojawiają się w zestawieniach z najnowszymi i najpopularniejszymi produkcjami, a popularność systemu regularnie wzrasta. Do największych hitów działających na systemie Megaways można zaliczyć:

  • Who Wants to be a Millionaire Megaways (Big Time Gaming);
  • Gonzo’s Quest Megaways (NetEnt);
  • Bonanza (Big Time Gaming);
  • Primal (Blueprint Gaming);
  • Divine Fortune Megaways (NetEnt);
  • Fruit Shop Megaways (NetEnt).

Obecnie dział z grami działającymi na tym systemie bardzo mocno się rozwija i do tego zestawienia z pewnością można by dołączyć wiele interesujących pozycji. Wszystko wskazuje na to, że niebawem gry opierające się na tej mechanice będą zestawiane obok Hot Spotów i owocówek.

Feature buy, czyli pójście na łatwiznę?

Jeśli ktoś systematycznie gra na różnych automatach do gier, z pewnością zauważył, że coraz częściej dodaje się do nich opcję Bonus buy, która w skrócie oznacza natychmiastowe uruchomienie głównej rundy bonusowej za stosowną, wyższą opłatą. W nowoczesnych automatach do gier najważniejszą funkcję mają rundy bonusowe. Twórcy wymyślają coraz to nowsze rozwiązania, które mają zapewnić oryginalność i popularność wśród graczy. W większości przypadków rozgrywka wygląda w ten sposób, że większość wygranych opiera się na uruchamianych od czasu do czasu rundach bonusowych. W takim przypadku standardowe kombinacje wygrywające zapewniają stosunkowo niewielkie wygrane. Dlatego, jeśli ktoś rozpoczyna zabawę na takim automacie, to liczy wyłącznie na trafienie jednego z licznych bonusów.

Niektórzy dostawcy oprogramowania doszli do wniosku, że mogą umożliwić swoim odbiorcom uruchomienie dostępnych rund na żądanie. Wystarczy, że gracz będzie w stanie wyłożyć dodatkowe pieniądze, a maszyna przejdzie do specjalnego trybu, umożliwiającego zdobycie bardzo wysokich wygranych. Jak łatwo można się domyślić, taka zabawa wymaga opłacania dodatkowych i to nie małych stawek. W zależności od możliwości trafiania wygranych z danej funkcji opłata będzie wyższa. Za uruchomienie głównych rund bonusowych z darmowymi spinami należy liczyć się z opłatą wynoszącą nawet 50-krotność zakładu nominalnego.

Co to oznacza w rzeczywistości?

Rozgrywka z wykorzystaniem tej funkcji zmienia się jedynie na bardziej ryzykowną. Podstawowe założenia są takie same. Użytkownik opłaca zakład i kręci bębnami — uda mu się trafić lub nie. Funkcja Bonus Buy działa tak samo. Gracz decyduje się na wykupienie rundy bonusowej i obserwuje wyniki. Albo się uda, albo nie. Twórcy ustalają cenę na takim poziomie, że najczęściej wysoka wygrana zwraca zakład, który się opłaciło. Biorąc pod uwagę fakt, że wysokie trafienie trafi się raz na kilka rund bonusowych, bardzo szybko może okazać się, że zanim uda się cokolwiek wygrać, skończy się budżet.

Mimo wszystko najważniejszą funkcją gier losowych jest ryzyko i dobra zabawa związana z obstawianiem pieniędzy na grę. Dlatego, jeśli ktoś chce się po prostu dobrze bawić i obstawić ryzykowne stawki, to funkcja ta okaże się dla niego idealna. Żadna gra nie zmusza do wykupywania bonusów, tylko zwyczajnie udostępnia taką możliwość. Dlatego można po prostu bawić się standardowym trybem i jedynie od czasu do czasu podejmować próbę wyższego zakładu o wysokie wygrane.

Dalszy rozwój automatów do gier

Gry losowe są obecnie jednym z najszybciej rozwijających się sektorów rozrywki w Internecie. Powyższe zmiany na stałe zagościły już na automatach do gier i można spodziewać się, że w niedalekiej przyszłości pojawią się kolejne oryginalne rozwiązania. Twórcy nieustannie szukają czegoś, co stanie się co najmniej tak bardzo rozchwytywane, jak obecnie opcja Megaways. Przy tak dużej liczbie pojawiających się nowych gier to tylko kwestia czasu aż coś wzbudzi ogromne zainteresowanie. Wszystko zależy od graczy i ich oczekiwań względem rozgrywki na automatach do gier. Maszyny są niezwykle elastyczne i mogą przyjąć praktycznie wszystkie zmiany. Wystarczy, że zachowa się zasadę losowego pojawienia się wyników i całą resztę można modyfikować. To największa siła popularnych slotów, dzięki której te gry znajdują tak duże zainteresowanie wśród graczy. Feature Buy oraz Megaways to dopiero początek. Najbliższe lata będą kluczowe i pokażą, w jakim kierunku podążą automaty do gier.

materiał partnerski

Poprzedni artykułNastępny artykuł
Send this to a friend