Informacje, Video

LOT z Krakowa do Chicago nie był jeszcze tak prosty

Zainaugurowane 3 lipca połączenie między stolicą Małopolski, a największym miastem Polonii Amerykańskiej było długo oczekiwane przez pasażerów z południa Polski.

– Zainteresowanie pasażerów biletami na trasie Kraków-Chicago jest duże, a dotychczasowe wyniki przewozowe są obiecujące. Średnie wypełnienie samolotów LOT miedzy stolicą Małopolski a Chicago to 86 proc. – Informuje Konrad Majszyk z Biura Komunikacji Korporacyjnej PLL LOT.

– Decyzja o uruchomieniu połączenia z Krakowa do Chicago została podjęta w oparciu o szczegółowe analizy ruchu na tej trasie. Według danych LOT, w latach 2012-2016  liczba pasażerów podróżujących między Krakowem i Chicago (z przesiadką w Warszawie) rosła w tempie średnio 17 proc. rocznie. Potencjał rynku potwierdzają też dane Kraków Airport, według których ogółem rocznie ponad 90 tys. osób lata z Krakowa do Chicago lata z przesiadką. Teraz dzięki bezpośredniej ofercie LOT pasażerowie zyskali najszybsze i najwygodniejsze połączenie. – Dodaje Majszyk.

– Kraków-Chicago to najkrótsze i najwygodniejsze połączenia z Małopolski do Chicago. LOT trwa 9 godzin. Rejsy są wykonywane raz w tygodniu. Stanowią uzupełnienie codziennych rejsów do Chicago, które dostępne są z Krakowa z przesiadką w Warszawie. Na rejsach z Chicago operuje jeden z dwóch najnowszych Dreamlinerów, które dołączyły do floty przewoźnika latem tego roku.

Dreamliner w wersji 787-8,  których LOT posiada obecnie osiem, to wciąż najbardziej zaawansowane technologicznie samolot świata. Kompozytowa konstrukcja nowoczesne skrzydła i silniki pozwalają na dużo mniejsze zużycie paliwa i wyższy komfort podróży niż w innych samolotach. Dzięki bardziej wilgotnemu powietrzu, wyższemu ciśnieniu, oświetleniu LED i zaciemnianym oknom konstruktorom Dreamlinera udało się zminimalizować efekt tzw. jet-lagu.

– Każdy B787-8 LOT zabiera na pokład 252 pasażerów. W kabinie znajduje się 18 rozkładanych do płaskiego łóżka foteli klasy biznes, 21 szerokich i rozkładanych siedzeń klasy ekonomicznej premium i 213 wygodnych foteli klasy ekonomicznej, z których każdy wyposażony jest w indywidualny ekran systemu rozrywki, gniazdo sieciowe i port USB. – Powiedział Konrad Majszyk.

Kraków-Chicago to szóste połączenie polskiego przewoźnika do Ameryki Północnej. LOT lata także z Warszawy: do Nowego Jorku (JFK), Newark, Chicago, Los Angeles i Toronto. W sumie połączeń dalekodystansowych w siatce przewoźnika LOT jest 9. Do dyspozycji pasażerów są jeszcze trzy kierunki dalekowschodnie: Pekin, Tokio i Seul.

 

Poprzedni artykułNastępny artykuł

3 komentarze

Send this to a friend