Informacje

Kredyty Oświęcim, gdzie szukać pomocy w uzyskaniu kredytu

Poszukiwanie kredytu w Oświęcimiu i okolicach nie jest łatwą przeprawą. Na rynku działa sporo instytucji zajmujących się kredytowaniem osób fizycznych i firm. Gdzie najlepiej, z czyją pomocą wnioskować o kredyt aby nie tylko go uzyskać ale żeby był on najtańszy z możliwych?

Postaramy się opisać wady i zalety instytucji kredytowych w Oświęcimiu jak i regionie. Dlaczego banki są dobrym wyborem, a co jest ich gorszą stroną. Jakie są wady i zalety lokalnych biur kredytowych oraz ogólnopolskich firm.

Pierwszą grupą i najbardziej powszechną w zakresie kredytowania są banki.

Większość klientów jako pierwszy ruch w zakresie pozyskiwania kredytów kieruje w stronę banku, w którym ma rachunek, prowadzi z nim współpracę od dłuższego czasu. Czy jednak taki pierwszy wybór zawsze będzie najlepszy? Czy nasz rodzimy bank zawsze znajdzie dla nas najlepszą możliwą ofertę? Niestety nie zawsze. Pamiętajmy, że w banku doradcy zarabiają na sprzedaży. Im więcej sprzedadzą kredytów oraz dołączonych do nich ubezpieczeń i dodatkowych prowizji tym więcej zarobią. Bank zaproponuje nam 1-2 oferty niewiele różniące się od siebie, bo przecież wszystko rozgrywa się w jednej instytucji. Nie przedstawi nam porównania ile kosztowałby nas taki sam kredyt w konkurencyjnym banku.

Jeśli jednak posiadamy w banku zaufanego doradcę który sprzeda nam jak najtańszy kredyt z pewnością warto skorzystać z jego usług. Warto jednak wcześniej zobaczyć jak wyglądają oferty naszego banku w porównaniu do jego konkurencji. W tym celu dobrym narzędziem będą porównywarki kredytów ogólnodostępne w Internecie.

Dodatkową kwestią jest także samotne chodzenie po bankach i dopytywanie o oferty. W samej wizycie i rozmowie z doradcami nie ma nic złego, jak najbardziej takie działanie jest polecane. Co innego kiedy każda wizyta w banku zakończona jest wygenerowaniem zapytania kredytowego przez pracownika banku. Każde jedno zapytanie negatywnie wpływa na punktację klienta, przez co osłabia późniejsze szanse na przyznanie kredytu. Jeśli bank trafia na klienta, który posiada więcej niż 3-4 zapytania przez ostatnie 3 miesiące na podstawie samej ilości takich zdarzeń jest w stanie odmówić możliwości kredytowania.

Zalety

 • Placówki blisko miejsca zamieszkania
 • Szybki proces

Wady

 • Koszty zależne od pracownika
 • Brak porównania ofert

Lokalne punkty pośrednictwa kredytowego

W Oświęcimiu spotkamy także małe biura doradztwa i pośrednictwa kredytowego. Posiadają one podpisane współprace z kilkoma banki, zazwyczaj najbardziej popularnymi i droższymi jak Alior, Nest, Getin. Dodatkowo w swoich ofertach posiadają kilka instytucji poza bankowych. Takie instytucje będą w stanie porównać dla klienta szacunkowe wysokości rat, oraz sprecyzować w którym banku klient uzyska najtańszą ofertę. Jednak też nie mamy pewności czy doradca jakiego spotkamy nie będzie chciał doliczyć nam maksymalnej możliwej prowizji aby maksymalnie zarobić na kliencie. Nie wiemy czy osoba procedująca nasz wniosek ma wystarczające doświadczenie w pracy z klientem. Dodatkowo mniejsze biura bazują na 1-2 pracownikach gdzie każdy z nich musi znać się na kredytach dla osób fizycznych, kredytach firmowych czy trudnych kredytach. Ciężko mieć wiedzę we wszystkich kwestiach dotyczących kredytowań. Dobrze kiedy firma posiada doradców dla osób prywatnych oraz doradców firmowych.

Warto zorientować się jakie firmy w regionie są polecane, uzyskują dobre i tanie kredyty dla swoich klientów aby później nie musieć spłacać zawyżonego kosztami kredytu. Taka decyzja waży nawet na 12 lat, w przypadku kredytów bankowych na 144 raty.

Zalety

 • Placówka w niedalekiej okolicy
 • Bezpośredni kontakt z pracownikiem

Wady

 • Zazwyczaj droższe oferty
 • Brak specjalistów

Regionalne i ogólnopolskie firmy bankowego pośrednictwa kredytowego

Kolejną możliwością pomocy w uzyskaniu kredytu bankowego są regionalne i ogólnopolskie biura pośrednictwa kredytowego, takie jak dFinance.pl. Firmy posiadają dużo bardziej rozbudowany wachlarz ofert bankowych, dzięki czemu udzielają najtańszych kredytów. Zazwyczaj jest to kilkanaście polskich banków, jak w przypadku wspomnianej sprawdzonej firmy.

Poprzez zatrudnianie specjalistów firmy są w stanie udzielać również trudne kredyty bankowe, bazujące na warunkowych ofertach dla klienta. Dotyczy to kredytów z czasowymi umowami o pracę bądź zleceń. Sprawdza się w przypadku klientów, mających krótszy niż 3 mieś staż pracy.

Doradcy firmowi, specjalnie kierowani do pomocy działalnościom szybko zdiagnozują problem i postarają się o najtańszą ofertę. Doradcy szczegółowo poznają kwestie kredytowe i dochodowe firmy. Dzięki tak zdobytej wiedzy są w stanie uzyskać kredytowanie nawet dla firm będących na stracie.

Podobnie doradcy klienta fizycznego. Dzięki ścisłej współpracy z większością polskich banków takie firmy są w stanie walczyć o każdego klienta.

Zalety

 • Doświadczenie
 • Duża sprzedaż, tańsze kredyty
 • Specjalizacja pracowników

Wady

 • Zazwyczaj internetowa i telefoniczna współpraca

Nie ma oczywiście jednego najlepszego sposobu. Klient niekiedy sam musi się przekonać na własnej skórze z kim lepiej mu się współpracuje. Jednak z całym przekonaniem możemy polecić większe firmy pośrednictwa kredytowego jeśli chodzi o trudniejsze kredyty. Umowy o pracę z czasem określonym, brak zdolności kredytowej czy brak zgody małżonka na kredyt to przesłanki do skorzystania z usług profesjonalnego biura pośrednictwa kredytowego. W najprostszych kredytach dla klientów z umowami o pracę na czas nieokreślony, brakiem problemów zalecane jest udać się do swojego banku, który nas zna. Można na tez po uzyskaniu oferty w swoim rodzimym banku zapytać biuro pośrednictwa kredytowego o ich ofertę. Jeśli okaże się tańsza to tylko na tym wygramy.

artykuł powstał we współpracy z partnerem

 

 

 

Poprzedni artykułNastępny artykuł
Send this to a friend