Informacje

KRAKÓW. Zbigniew Starzec został wicewojewodą małopolskim

W poniedziałek 26 listopada były starosta oświęcimski Zbigniew Starzec został nominowany na wicewojewodę małopolski. Będzie pracował u boku Piotra Ćwika, pełniącego funkcję wojewody.

Zbigniew Starzec ma 56 lata, był radny rady powiatu oświęcimskiego III (2006-2010), IV (2010-2014) i V (2014-2018) kadencji. Przez ostatnie cztery lata pełnił funkcję starosty oświęcimskiego.

Poprzedni artykułNastępny artykuł

39 komentarzy

 1. A propo nepotyzmu – czy pan starosta nie jest przypadkiem mężem pani poseł i czy nie był to decydujący argument że został starostą. Tak się tylko pytam.

 2. Szkody odniesie przede wszystkim sam PIS , a za 5 lat już go nie będzie,zniknie rozszarpany przez Mateuszów,Narodowców i resztę.

 3. Masz rację o tyle, że nepotyzm i kolesiostwo jest nieodłączną częścią każdego systemu partyjnego, gdzie zamiast kwalifikacji większą rolę odgrywają znajomości i układy rodzinne. Tym niemniej pis, jako ruch antyinteligencki, promuje kariery ludzi zupełnie już niekompetentnych. Teoretycznie można się spodziewać, że gdy wojewodą zostanie człowiek po przyzwoitych studiach, to nawet jeśli się nie zna, nie narobi większych szkód. Natomiast gdy na takie stanowisko mianowany zostanie np. wuefista z epizodem szefa knajpy, to tu już szkody mogą być już poważniejsze.

 4. „@A dlaczego nie?” – lepiej bym tego nie ujął. Chodzi Ci o synekurę tych czy tamtych?

 5. Panie stefanieB. – każdy z polityków czy włodarzy od lewa do prawa bierze kasę z naszych podatków. Za nasze pieniądze tworzą jakieś pseudo materiały informacyjne dla portali czy kanałów telewizji lokalnych, które mają uwiarygodnić przepracowanie władzy na tym czy innym szczeblu zarządzania. Każda władza lubi się pokazać i nie zależnie czy jest to otwarcie oddziału szpitalnego czy też obwodnicy miasta. Nie rozumiem dlaczego łączy Pan stanowisko wicewojewody z przetargiem na sprzedaż mienia armii. Mają swoje procedury i swój nadzór z MON-u. Może p. Starzec jako starosta miał kupić ten teren i przekazać nieodpłatnie tej czy tamtej gminie? Pewnikiem byłoby to przedmiotem debaty w ostatnich wyborach i postępowania o niegospodarność. Nie pamiętam żeby się ktoś Nam Oświęcimianom dołożył do kupna Tęczy. Sprawy przeznaczenia byłych terenów wojskowych z uwzględnieniem ekologii, ich lokalizacji a przede wszystkim przeznaczenia powinny być regulowane i zabezpieczone ustawowo,.z uwzględnieniem interesu mieszkańców gmin na terenie których się znajdują. Byli już przy władzy wszyscy, nikt nie zrobił w tej sprawie nic. Po przesiadce z ław rządowych w ławy opozycji, doznają amnezji. Z owoców zostają … pestki i ogryzki.

 6. Zwyczajna synekura. Republika kolesiów. Przecież nie pójdzie uczyć dzieci robienia fikołków.

 7. Właśnie, a pamiętajmy że p. Szydło bierze pensję z NASZYCH podatków, zatem z moich i Pańskich też. I za MOJE pieniądze robi kampanię, z resztą zupełnie nieudaną.
  Czym będzie zajmował się nowy wicewojewoda, biorąc pensję z NASZYCH podatków,tym samym co P.Szydło ?
  A może w ramach tej polityki społecznej,wicewojewoda zajmie się planowanym składowiskiem odpadów w lesie nieopodal Bobrka ,i jeśli by tak się stało to będę pierwszym kto zagłosuje właśnie na niego.
  Może też być inaczej,i za nasze pieniądze będzie dokądś jeżdzić i przecinać przysłowiowe wstęgi czy brać udział w tych czy innych uroczystościach. To mnie i innych jednak nie powinno interesować, bo z tego zwykły człowiek nie ma nic.
  „Po owocach ich poznacie”. I tyle…

 8. Panie stefanieB. Przysiółek Bajcarski i te „pola” jak pan to określił, to taka sama część Oświęcimia jak Zasole czy Stare Stawy. Tam też mieszkają mieszkańcy tego miasta, płacą podatki według tych samych stawek zatwierdzonych decyzją Rady Miasta Oświęcim. Należy się im to samo co panu czy mnie. Nie dzielę ludzi na tych z pól i na tych z najbliższej okolicy. Wszyscy jesteśmy z tego miasta. To nie polityka społeczna lecz równe prawo ludzi do godnego życia.
  Pani Szydło w ostatnich 6-ciu miesiącach zapewne zajmowała się tym samym, czym jej polityczni adwersarze z podobno gorszego sortu, których „wyborcze losy” odcięły od stanowisk i przysłowiowego koryta. Trudno się pogodzić z wyborami suwerena. Cóż, a nie zawsze się „wygrywa” wybory zmieniając ustawy pod siebie.

 9. Jednak jest różnica pomiędzy linią metra w polach , a utrzymaniem swojej najbliższej okolicy we względnym porządku? Czy nie jest to „polityka społeczna”? Czy p.Szydło w ostatnich 6-ciu miesiącach zajmowałą się polityką społeczną czy bardziej wyborami lokalnymi?

 10. Panie stefanieB. przypisujesz pan jakąś bliżej nieopisaną władzę do określonego stanowiska. To powyborcze zgryzoty? Mieliśmy wiceministra środowiska z regionu a nie potrafiono ustalić źródła smrodu, który zatruwał życie mieszkańców naszego miasta i okolicznych wiosek. Rozumiem, że od każdego z posłów PiS, PO czy Nowoczesnej jako wyborcy możemy oczekiwać linii metra od Przysiółka Bajcarki po ul. Kolbego. Mieliśmy tylu posłów z powiatu a jakoś S1 i mostu na Sole nie zbudowano. Wicewojewoda jest organem nadzorczym dla Agencji Mienia Wojskowego? Raczej wątpię. To kompetencje MON. Z tego co doniosły media przetarg był nieograniczony. Wystarczyło wygrać i kupić. Nikt nikomu nic za darmo nie da.

 11. Nie ważne co mówi,ważne co robi. Drodzy Wyborcy PIS-u ,zwłaszcza Ci z Bobrka i okolic ,jest realna szansa na uratowanie okolicy od kolejnego wysypiska plastiku w środku lasu,zagrażającemu nam wszystkim,bez względu na poglądy. Koniec końców wicewojewoda to już nie byle kto… Teraz realnie się przekonamy co kto jest wart na prawdę.

 12. Kpina z wyborców!!!! Po zapoznaniu się ze słowami jakie wypowiedział nowy p.wicewojewoda dla Faktów Oświęcim powinien następnego dnia wylecieć z hukiem na bruk z posady !!!!!! Ciekawy jestem co na to władze wojewódzkie i krajowe PiS czy interesują się taką drobną sprawą na szczeblu wojewódzkim? Te słowa to żenada i właściwe podsumowanie działacza partyjnego.

 13. To może Beata będzie go podrzucać do Balic we wtorki i odbierać wracając w czwartki? Bo przejazdów drugiej kolumny limuzyn oświęcimianie już chyba nie wytrzymają.

 14. Głosowałem konsekwentnie na PiS, ale wierząc słowom Pana Kaczyńskiego to następnym razem zagłosuję przeciw Panu Starcowi oraz tym , którzy go popierają.

 15. Myslalem ze wyborcy POpaprancow sa inteligentniejsi ,niestety skomlicie jak kundle zza plotu ,dziwna ta Polska …….

 16. No to co z lodowiskiem p.Starzec?

  Przed wyborami żeś pan obiecał, przegrałeś, ale teraz jesteś w jednostce rządowej to się nie wykręcisz że się nie da. Gdzie jak ty !!!

  Chyba że już nie zależy panu na dobrze Miasta?

 17. W takim razie ciekawe jakie stanowisko dostanie Bartosz Uroda (w Brzeszczach aż 15% poparcia). Może dwudziestego szóstego wicewojewody ds. ogólnych?

 18. Przecież to jest żywcem kpina z wyborców. Nie rozumiem logiki rządzących: Starzec dostał chyba najgorszy wynik kandydata pis w Małopolsce, a mimo to, zamiast schować go w jakiejś mysiej dziurze – kopniak w górę. Chyba, że chodzi o znak dla dołów partyjnych: nawet mierni, ale wierni, zawsze zostaną dobrze ulokowani.

 19. ” Bez klasy ” najpierw oplujesz kogoś , a potem oczekujesz że ten ktoś coś dla Ciebie zrobi , ot logika niektórych ludzi . Najpierw pogratuluj ,przecież to człowiek z Oświęcimia .

 20. Przegrał w Oświęcimiu z kretesem to go mianowali na vice wojewodę. Ot logika Pisu. Ludzie sami z siebie by na niego nie zagłosowali. Wstyd mi że taki człowiek będzie na tym stanowisku. Ciekawe jak będzie pomagał Oświęcimiowi. Haha.

 21. Ogromne gratulacje Panie Zbyszku,ale poszło POpaprańcom w pięty😀😀😀

 22. To katastrofa – no ale cóż, widocznie PIS nie miał lepszego kandydata niż wielki przegrany z Oświęcimia. Podziękujcie wiochom że głosowały na „dobrą zmianę”. Dobrze chociaż że mieszkańcy miasta stosownie go ocenili i nie dali mu szansy. Ja po takiej przegranej usunąłbym się bo zwyczajnie byłoby mi wstyd.

 23. „Można nie lubić pisu, ale jedno Starcowi zarzucić nie można. Jest bardzo pracowity, co widać gołym okiem choćby w Oswiecimiu”.

  Faktycznie. Nie udało się komputerów, laptopów i I’Phonów przejąć w Oświęcimiu to je przejmie w Krakowie.

 24. i dlatego mamy w Kraju jak mamy, byleby przy żłóbku, czarno to widzę, przecież na niczym się nie zna, robi tak żeby sobie pomóc – nigdy komuś i najgorsze, że ma „swoje miasto” w d…. zrobi wszystko, żeby tępić Włodarza szkodząc Miastu i Mieszkańcom, to karierowicz

 25. Po tak sromotnej porażce liczyłem że pani premier załatwi mu posadkę w spółce skarbu państwa. Zastępca wojewody też może być. To mu się porostu należało!!!!!

 26. Można nie lubić pisu, ale jedno Starcowi zarzucić nie można. Jest bardzo pracowity, co widać gołym okiem choćby w Oswiecimiu.

 27. Przypomina mi to sytuacje z Alternatywy 4,gdzie mieszkancy bloku cieszyli sie ,że pozbyli sie takiego grzbieta jakim był Gospodarz Domu pan Anioł-jak się skończyło -wszyscy wiemy 😉

 28. To tteraz sie zacznie blokowanie prezydenta. Przegrana w wyborach wyszła w sumie na dobre Starcowi.

Send this to a friend