Informacje, Kultura

KONKURS. Wygraj książkę „Związek partnerski. Rozmowy o Polsce”

Weź udział w konkursie i wygraj jedną z dwóch książek „Związek partnerski. Rozmowy o Polsce” autorów: Sylwia Spurek, Marcin Anaszewicz.

Pytanie konkursowe:

  • Jak nazywa się wydawnictwo, które wydało książkę „Związek partnerski. Rozmowy o Polsce”? 

Na wasze odpowiedzi czekamy do piątku (24.V.2019) do godziny 23:00. Poprawną odpowiedź proszę przesłać na adres konkurs@oswiecimonline.pl 

*Pani/Pana dane osobowe udostępnione na adres e-mail konkurs@oswiecimonline.pl będą przechowywane do piątku 24 maja 2019 r. do godziny 23:59, do czasu wyłonienia laureatów konkursu. Następnie dane zostaną trwale usunięte.


Prywatnie – są parą. Zawodowo – zmieniają Polskę

Ona jeszcze do niedawna była zastępczynią Rzecznika Praw Obywatelskich Adama Bodnara. Jest radczynią prawną i legislatorką, od lat walczy o równość i przeciwdziała dyskryminacji. Teraz jest jedną z twarzy partii Wiosna. On to prawnik, politolog, przez lata w biznesie i administracji, najbliższy współpracownik Roberta Biedronia, z którym zmieniał Słupsk w progresywne miasto, a teraz będą zmieniać cały kraj.

Dr Sylwia Spurek i dr Marcin Anaszewicz od dwudziestu lat realizują swoje ambicje, marzenia i ideały. Pomimo że ich styl życia odbiega od stereotypowych wyobrażeń Polek i Polaków (a może właśnie dlatego), są szczęśliwi i mogą stać się inspiracją dla wielu rówieśniczek i rówieśników.

Jaka jest ich recepta na sukces, dobry związek i – przede wszystkim – szczęśliwą Polskę?

Cały zysk ze sprzedaży książki autorzy przekażą na rzecz fundacji Viva!

„Przyjaźnimy się już 17 lat, ale nigdy nie dowiedziałem się tyle o ich doświadczeniach, marzeniach i pomysłach na Polskę, co z tej książki”.

– Robert Biedroń

„To prawdziwa przyjemność czytać rozmowę dwóch kochających się i szanujących osób, które działając w przestrzeni publicznej, potrafią przenieść do niej swoje wartości. Książka doskonale ilustruje popularne hasło drugiej fali feminizmu: prywatne jest polityczne, bo to, co robimy na co dzień i jak żyjemy, wpływa na społeczeństwo”.

– dr Sylwia Chutnik

„Wiele lat temu Jacek Kuroń powiedział mi, że przepisem na dobry związek jest wspólna pasja. Pasją Sylwii i Marcina jest zmiana Polski, Europy i świata na lepsze miejsce do życia dla słabszych i dyskryminowanych, nie tylko ludzi, ale też zwierząt. To o tym z wielkim zaangażowaniem rozmawiają w tej książce. Polecam ją, bo nie tylko świetnie się ją czyta, ale przede wszystkim daje ona nadzieję na zmiany. Ta nadzieja jest tym większa, że dla obojga czynienie świata lepszym nie jest zajęciem teoretycznym. Robili i robią to w praktyce. I to od dawna”.

– Adam Wajrak

 

źródło opisu: opis wydawcy
Poprzedni artykułNastępny artykuł
Send this to a friend