Sport, Video

KOCIERZ. Godnie uczciliśmy pamięć Bjorga Lambrechta…

„Godnie uczciliśmy pamięć Bjorga Lambrechta” – powiedział dyrektor wyścigu Tour de Pologne Czesław Lang po etapie dedykowanym młodemu belgijskiemu kolarzowi grupy Lotto Fix All, który zmarł dzień wcześniej wskutek tragicznego wypadku.

„Zrobiliśmy wszystko, co mogliśmy, aby uczcić pamięć Bjorga. Myślę, że wyszliśmy z tego z honorem. Daliśmy wsparcie belgijskiej drużynie. Rozmawiałem z dyrektorami wielu grup i są wdzięczni, że podjęliśmy takie decyzje. Docenili, że Polacy tak pięknie się zachowali, że ten etap udało się przeprowadzić dumnie i dostojnie” – podkreślił Lang.

Na wtorkowym etapie kolarze się nie ścigali. Minutą ciszy uczcili pamięć Lambrechta na starcie w Jaworznie, na mecie na górze Kocierz oraz na 48. kilometrze, tym samym, na którym w poniedziałek doszło do tragicznego wypadku. Skróconą do 133 km trasę przejechali powoli i w skupieniu.

„To był jeden z najtragiczniejszych dni w historii wyścigu, ale najważniejsze, że przeżyliśmy go razem. Wspaniale zachowali się nasi kibice, którzy pokazali, że Polacy, to fantastyczny naród. Potrafimy się bawić, a w trudnych momentach potrafimy się zjednoczyć” – dodał Lang.

Dyrektor wyścigu zapowiedział także, że dalsza część wyścigu odbędzie się zgodnie z planem, ale w pewnym wyciszeniu i bez „hucznych dekoracji” na metach trzech pozostałych etapów w Bielsku-Białej, Kościelisku i Bukowinie Tatrzańskiej.

Tour de Pologne 2019

Poprzedni artykułNastępny artykuł

2 komentarze

Send this to a friend