Informacje

Kinowe premiery 2021

Za nami już lato, które mimo wszystko wniosło trochę ożywienia do kin. Zaczynamy znów coraz częściej oglądać filmy na dużym ekranie, więc wybieramy coś innego niż Netflix czy polskie kasyna online. Przed nami wrzesień, czyli czas, gdy w kinach będziemy mieć do czynienia z kolejnymi ciekawymi premierami. Wybraliśmy zatem te filmy, które naszym zdaniem będą cieszyć się największym zainteresowaniem widzów.

Shang-Chi i legenda dziesięciu pierścieni

3 września na ekranach kin pojawi się kolejna ekranizacja komiksu Marvela. Mamy tym razem do czynienia z nowym uniwersum, które ma zastępować bohaterów znanych od serii Avengers. Shang-Chi i legenda dziesięciu pierścieni to pierwszy film w uniwersum, który jest nastawiony na bohaterów z Azji. Główną postacią jest tutaj Shang-Chi, w którego rodzinie od pokoleń obowiązuje specjalna moc. Chłopak zostaje wyszkolony przez swojego ojca na zabójcę, jednak opuszcza organizację, aby prowadzić zwyczajne życie w San Francisco. W pewnym momencie przeszłość jednak upomni się o chłopaka, a główna oś skupiać się będzie wokół dziesięciu pierścieni, które dają posiadaczowi wyjątkowej mocy.

Psi Patrol: Film

Psi Patrol to jeden z największych fenomenów telewizyjnych ostatnich lat, który cieszy się popularnością wśród najmłodszych na całym świecie. Serial opowiada losy Psiego Patrolu, czyli grupy piesków, które zajmują się ratowaniem ludzi, gaszeniem pożarów, pomocą innym. W kinowej odsłonie przebiegły burmistrz Humdinger chce przejąć władzę w wielkim mieście i zaczyna budować tam tajemniczą wieżę. Psi Patrol zostaje poproszony o pomoc, po czym rusza do metropolii. Ekipa będzie musiała mnie tylko zmierzyć się z nowymi zadaniami, lecz także będzie musiała odnaleźć się w wielkim mieście. Jak sobie poradzą? Tego dowiemy się na ekranach kin od 3 września.

Respect

Aretha Franklin to jedna z największych ikon muzyki USA XX wieku. Czarnoskóra piosenkarka o potężnym i charakterystycznym głosie przez lata dominowała na listach przebojów, a jej hity są popularne do dziś. Respect to film tytułem nawiązujący do najbardziej znanego utworu artystki. Poznajemy w nim losy Arethy, od jej dzieciństwa, początków w branży muzycznej, aż po wielki sukces. Możemy zatem obserwować zarówno te dobre, jak i złe chwile z jej udziałem. W roli głównej wystąpiła Jennifer Hudson, której partnerują Forest Whitaker czy Audra McDonald. Polska premiera będzie mieć miejsce 10 września.

Teściowie

Tego samego dnia premierę będzie miała polska komedia z doborową obsadą. Czy wyobrażacie sobie wesele bez państwa młodych? Z taką właśnie sytuacją mamy do czynienia w tym filmie. Z jakiegoś powodu w ostatniej chwili nie dochodzi do ślubu, jednak wszyscy goście są już na miejscu. Rodzina zatem decyduje się zorganizować mimo wszystko wesele. Początkowo sztywna atmosfera zamienia się w wielką imprezę, gdzie na wierzch wychodzą rodzinne brudy i problemy. Obie strony dzieli bowiem pochodzenie, status społeczny, majętność. To typowa komedia, gdzie ścierają się ze sobą dwa różne środowiska, a przy alkoholu i muzyce może się zdarzyć wszystko. W rolach głównych: Maja Ostaszewska, Marcin Dorociński, Izabela Kuna, Adam Woronowicz.

Venom: Let There Be Carnage

17 września na ekranach kin pojawi się kolejna produkcja Marvela. Pierwsza część spotkała się z mieszanymi opiniami, jednak chwalono Toma Hardy’ego za główną rolę. Eddie Brock wspólnie żyje z Venomem i starają się jakoś dogadać ze sobą, co nie jest takie proste. Nocami przemierzają miasto, likwidując złoczyńców, co dla Venoma zwykle kończy się także kolacją. Pewnego dnia Eddie zostaje zaproszony do więzienia na spotkanie z Cletusem Kasadym – seryjnym mordercą, który ma zostać niedługo stracony. W wyniku pewnych okoliczności w ciele mordercy znajduje się Riot, przeciwnik o wiele silniejszy od Venoma. W związku z pandemią koronawirusa premiera filmu może być jednak zagrożona.

art. zlecony

 

Poprzedni artykułNastępny artykuł
Send this to a friend