Informacje

Kęty. Zatrzymanie sześciu dilerów narkotyków

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego oświęcimskiej komendy Policji oraz Policjanci z Komisariatu
Policji w Kętach zatrzymaniem sześciu podejrzanych oraz przejęciem kilkuset porcji narkotyków przerwali działalność siatki dealerów narkotykowych. Są podejrzani o dokonanie blisko 80 przestępstw z Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii.

We wtorek 29 stycznia 2019 policjanci oświęcimskiej drogówki pilnowali bezpieczeństwa w ruchu
drogowym na drodze wojewódzkiej nr 948 łączącej Oświęcim z Kętami. Tuż przed godziną 18.00 w Nowej Wsi gm. Kęty, funkcjonariusze zatrzymali do kontroli drogowej samochód marki Renault, którym
podróżowało trzech młodych mieszkańców Gminy Kęty 21 – latek oraz dwóch 19 – latków. Kiedy
kierujący uchylił szybę funkcjonariusze od razu wyczuli wydobywającą się z wnętrza pojazdu woń
marihuany. Policjanci podejrzewając, że kierowca może znajdować się pod wpływem narkotyków poddali go badaniu na obecność marihuany i amfetaminy. Oba testery potwierdziły zawartość tych substancji w ślinie mężczyzny. Następnie mundurowi dokonali przeszukania pojazdu w efekcie którego ujawnili kilkadziesiąt woreczków foliowych wypełnionych suszem roślinnym oraz woreczek wypełniony białym proszkiem. Ponadto w samochodzie znajdowała się również waga elektroniczna. Na miejsce zostali wezwani policjanci referatu kryminalnego kęckiego komisariatu Policji. Kryminalni przejęli zatrzymanych, którzy trafili do pomieszczeń dla osób zatrzymanych oświęcimskiej komendy Policji.

W trakcie prowadzonego postępowania policjanci zebrali dowody na podstawie których dokonano
zatrzymania jeszcze trzech związanych ze sprawą mieszkańców Gminy Kęty, u których podczas
przeszukania zabezpieczono kolejne środki odurzające. Łącznie podejrzanym postawiono już blisko 80
zarzutów z Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii, w tym posiadania środków odurzających oraz ich
udzielania. Zatrzymaniem dealerów i przejęciem środków odurzających funkcjonariusze nie dopuścili, aby narkotyki trafiły do obrotu.

Za kierowanie pod wpływem środka odurzającego grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, za posiadanie środków odurzających grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności, natomiast za ich rozprowadzanie nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

 

KPP Oświęcim

Poprzedni artykułNastępny artykuł

1 komentarz

Send this to a friend