Informacje

KĘTY. Zatrzymanie podejrzanego o potrącenie rowerzysty

W wyniku prowadzonych przez kilka godzin intensywnych poszukiwań policjanci z Komisariatu Policji w Kętach zatrzymali 31 – letniego mieszkańca Andrychowa,  podejrzanego o potrącenie małoletniego rowerzysty i ucieczkę z miejsca zdarzenia.

Do zdarzenia doszło w niedzielę tuż przed godziną 21.00 w Bulowicach na ulicy Nad Brzegiem. Kierowca samochodu marki Ford Focus potrącił jednego z trzech jadących na rowerach małoletnich rowerzystów, a następnie nie udzielając mu pomocy odjechał z miejsca zdarzenia. 13 – letni mieszkaniec Bulowic został przewieziony do szpitala na badania, gdzie stwierdzono u niego jedynie stłuczenia.

Funkcjonariusze natychmiast wszczęli poszukiwania sprawcy, które ułatwił fakt, iż zgubił on na miejscu zdarzenia tablicę rejestracyjną pojazdu. Po sprawdzeniu numerów rejestracyjnych okazało się, że samochodem poruszał się 31 – letni mieszkaniec Andrychowa. Policjanci ustalili również, że mężczyzna czasowo przebywał na terenie Kęt. Niestety nie powrócił  do miejsca zamieszkania. Dziś nad ranem w trakcie prowadzonych czynności, w Bulowicach na ulicy Olszyny,  policjanci odnaleźli samochód marki Ford Focus posiadający tylną tablicę rejestracyjną oraz uszkodzenia przedniej części karoserii. Pojazd został zabezpieczony. Podejrzany o potrącenie 31 – latek został zatrzymany w chwilę po tym, jak wrócił do jednego z kęckich mieszkań.

W chwili zatrzymania przeprowadzone badanie stanu trzeźwości nie wykazało alkoholu w organizmie mężczyzny.

KPP Oświęcim

Poprzedni artykułNastępny artykuł
Send this to a friend