Informacje

KĘTY. Zatrzymali pijanego kierowcę i oddali go w ręce policji

W nocy z 31 października/1 listopada 2017 w Bielanach dwaj bracia, mieszkańcy powiatu bielskiego ujęli, a następnie przekazali policjantom pijanego kierowcę. Zatrzymany nietrzeźwy 25 – latek wsiadł za kierownicę samochodu mając w organizmie ponad 2 promile alkoholu, a prawo jazdy odebrał zaledwie kilkanaście dni wcześniej.

Do zdarzenia doszło tuż przed godziną 5 rano na  trasie Kęty  – Oświęcim, gdzie dwaj mieszkańcy powiatu bielskiego, jadąc samochodem zauważyli, że styl jazdy kierowcy znajdującego się przed nimi fiata,  sugeruje, że może być nietrzeźwy. W związku  z powyższym natychmiast powiadomili policjantów.  Po chwili jednak zauważyli, że kierowca zjeżdża na pobocze i zatrzymuję się. Wtedy zatrzymali również swój pojazd. Kiedy podbiegli do fiata szybko potwierdzili przypuszczenia. Kierowca był pijany, więc aby uniemożliwić mu dalszą jazdę wyciągnęli kluczyki ze stacyjki, a następnie przekazali je przybyłym na miejsce policjantom. Funkcjonariusze przejęli nietrzeźwego, którym okazał się 25 – letni mężczyzna nie posiadający stałego miejsca zamieszkania. Badanie jego stanu trzeźwości wykazało 2,35 promile alkoholu. Zatrzymany nie posiadał przy sobie prawa jazdy, lecz po sprawdzeniu w bazie danych  okazało się,  że uprawnienia do kierowania posiada, a zdobył je zaledwie kilkanaście dni wcześniej.

Za kierowanie w stanie nietrzeźwości  grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, zakaz prowadzenia pojazdów oraz wysoka kara grzywny.

Na wyróżnienie i szczególne podziękowania zasługuje wzorowe zachowanie braci, którzy widząc zagrożenie ze strony nietrzeźwego kierowcy, błyskawicznie zareagowali  nie dopuszczając, aby ten kontynuując jazdę doprowadził do tragedii.

KPP Oświęcim

Poprzedni artykułNastępny artykuł

3 komentarze

  1. Dzięki wam, z Bielan. Przynajmniej przez jakiś czas nikogo nie zabije, ssyn.

  2. Kto jest odpowiedzialny za posprzątanie warstwy liści z ul. Staszica w Oświęcimiu? Problem powtarza się co roku. Może podatki trzeba podnieść, aby ktoś tyłek podniósł?

Send this to a friend