Informacje

KĘTY. Sprzedała małoletniemu alkohol

Policjanci z Komisariatu Policji w Kętach przedstawili dwa zarzuty z Ustawy o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi 50 – letniej ekspedientce. Kobieta lekceważąc obowiązujące przepisy sprzedała alkohol nieletnim. Konsekwencje jej decyzji w połączeniu z zachowaniem nastolatków okazały się groźne dla zdrowia, a stwarzały zagrożenie nawet dla ich życia.

Do zdarzenia doszło w środę (24.07.2019) w Kętach na ulicy Kleparz. Tuż przed godziną 21.00 policjanci i ratownicy medyczni interweniowali wobec pijanej  nastolatki z urazem głowy. Nieletnia, którą okazała się 15 – latka z Osieka została zabrana do szpitala na leczenie, natomiast policjanci zajęli się ustalaniem osoby, która udostępniła alkohol nieletnim.

W trakcie podjętych czynności policjanci ustalili, że  dziewczyna  spożywała wódkę nad brzegiem rzeki Soły w Kętach razem z dwójką znajomych: 16 – letnim mieszkańcem Malca oraz 14 – letnią mieszkanką Rajska. Kiedy nieletni wracali do swoich domów 15 – latka wywróciła się i uderzyła głową w schody jednego z budynków. Jak się okazało alkohol, który spożywali nieletni sprzedała im ekspedientka jednego ze sklepów na terenie Kęt. W związku z tym funkcjonariusze udali się do wskazanej placówki handlowej, gdzie ustalili, że osobą podejrzaną o sprzedaż alkoholu osobie niepełnoletniej jest  50 – letnia ekspedientka.

Na podstawie zebranych dowodów policjanci ustalili, że kobieta dwukrotnie sprzedała alkohol nieletnim w związku z tym przedstawiono jej dwa zarzuty z Ustawy o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi.  O zdarzeniu zostanie powiadomiony również Urząd Miasta i Gminy Kęty, który może rozważyć cofnięcie sklepowi koncesji na sprzedaż alkoholu.

Ponadto o sprawie zostanie również powiadomiony Sąd Rejonowy Wydział Rodzinny i Nieletnich  w celu przeciwdziałania dalszej demoralizacji nieletnich, którzy alkohol spożyli.

Policjanci apelują do handlowców o przestrzeganie przepisów.

Przypominamy, że policjanci czuwając nad bezpieczeństwem dzieci i młodzieży zwłaszcza podczas wakacji realizują wiele działań prewencyjnych, a także wyciągają surowe konsekwencje wobec osób lekceważących przepisy prawa. W związku z powyższym apelujemy do sprzedawców o dokładne sprawdzanie wieku klientów.  Sprzedaż alkoholu osobie do 18 roku życia jest przestępstwem. Sprzedawcy za naruszenie przepisów grozi kara grzywny, natomiast właściciel sklepu może stracić koncesję na sprzedaż wyrobów alkoholowych.

KPP Oświęcim

Poprzedni artykułNastępny artykuł

1 komentarz

Send this to a friend