Informacje

KĘTY. Sprzedał fajerwerki nieletnim?

W niedzielę, 14 maja, policjanci z Komisariatu Policji w Kętach  podczas jarmarku odpustowego w Bielanach, zatrzymali 70 – letniego mieszkańca Kęt, podejrzanego o sprzedaż wyrobów pirotechnicznych osobom poniżej 18 roku życia. Powyższy proceder w porę dostrzegli  rodzice.

Informację dotyczącą sprzedaży wyrobów pirotechnicznych dzieciom przekazało policjantom dwoje mieszkańców Bielan. Rodzice zauważyli, że ich dzieci wróciły do domu wyposażone w różnego rodzaju petardy. Na miejsce niezwłocznie pojechali policjanci, którzy odnaleźli stoisko, przy którym stał 11 – letni chłopiec z  rękoma wypełnionymi petardami.  Materiały pirotechniczne natychmiast zostały zabezpieczone, natomiast sprzedawca zatrzymany. W trakcie czynności policjanci ustalili, że mężczyzna na swoim stoisku prowadził loterię w której każdy los wygrywał, a nagrodą były petardy.

Sprzedawcom przypominamy, że zgodnie z obowiązującymi przepisami istnieje całkowity zakaz sprzedaży wyrobów pirotechnicznych osobom niepełnoletnim, a za jego naruszenie grozi wysoka grzywna lub kara pozbawienia wolności do lat dwóch.

Z kolei na  duże podziękowania zasługują mieszkańcy Bielan, którzy nie zlekceważyli zagrożenia,  stanowczo  zareagowali, nie dając tym samym przyzwolenia na łamanie prawa, którego konsekwencje mogły okazać się tragiczne.

KPP Oświęcim

Poprzedni artykułNastępny artykuł
Send this to a friend