Informacje

KĘTY. Śledczy są bezwzględni dla sprawców znęcania

Policyjny dozór, zakaz zbliżania się i kontaktowania z rodziną oraz nakaz opuszczenia mieszkania, taką decyzję podjął prokurator, na podstawie dowodów zebranych przez policjantów wobec 28 – letniego mieszkańca Gminy Kęty, podejrzanego o znęcanie nad matką oraz babką.

W nocy z 7/8 grudnia 2018 tuż po godzinie 2.00 policjanci zostali zaalarmowani przez mieszkankę Gminy Kęty o awanturze domowej, którą wszczął jej nietrzeźwy syn. Funkcjonariusze natychmiast pojechali pod wskazany adres, gdzie zastali dwie roztrzęsione kobiety 50 i 74 letnią. Jak się okazało były to matka i babka nietrzeźwego i agresywnego 28 – latka. Mężczyzna został szybko obezwładniony i zatrzymany, na następnie trafił do policyjnego aresztu. Badanie jego stanu trzeźwości wykazało 2 promile alkoholu. Z poczynionych przez policjantów ustaleń wynikało, że obydwie kobiety doznają przemocy fizycznej i psychicznej ze strony 28 – latka. W związku z powyższym zostało wszczęte dochodzenie, w trakcie którego policjanci zebrali dowody a następnie przedstawili zatrzymanemu zarzut znęcania się nad matką i babką.

W niedzielę 9 grudnia 2018 podejrzany został doprowadzony przed oblicze prokuratora, który zastosował wobec niego środki zapobiegawcze w postaci: dozoru policyjnego, nakazu opuszczenia miejsca zamieszkania oraz zakazu zbliżania się i kontaktowania z rodziną Za popełnione przestępstwo grozi kara pozbawienia wolności do lat 5.

KPP Oświęcim

Poprzedni artykułNastępny artykuł

1 komentarz

  1. Nie widzę tu żadnej bezwzględności, a raczej nieznajomość prawa. Policja i Prokuratura tylko prowadzą czynności mające na celu zebranie dowodów i przedstawienie ich Sądowi. Dopiero Sąd może być bezwzględny, bo to on podejmuje decyzję o osadzeniu w więzieniu. W tym przypadku jakoś nie był bezwzględny pozwalając na dalsze przebywanie sprawcy z ofiarami, bo zakaz zbliżania się można bardzo łatwo złamać.

Send this to a friend