Informacje

KĘTY. Senior zamiast butów na stopy miał włożone klapki

W nocy z 13/14 listopada 2018 policjanci z Komisariatu Policji w Kętach interweniowali wobec 80 – letniego mieszkańca Bulowic, który wyszedł z domu i nie potrafił do niego wrócić. Dzięki spostrzegawczości policjantów senior, choć zziębnięty, ale cały i zdrowy trafił pod opiekę rodziny.

Do zdarzenia doszło tuż po północy, kiedy policjanci patrolując rejon Bulowic gm. Kęty, zauważyli stojącego na stacji kolejowej starszego mężczyznę. Senior zamiast butów na stopy  miał włożone klapki, a ten rodzaj obuwia,  ewidentnie nie pasował do aktualnej pory roku. Policjanci podeszli do mężczyzny. W rozmowie z seniorem ustalili, że wyszedł z domu i nie potrafi do niego wrócić ponieważ stracił  orientację.  Funkcjonariusze zaprosili mężczyznę do radiowozu, a następnie ustalili że jest to 80 – letni mieszkaniec Bulowic. Senior został oddany pod opiekę rodziny, która nie wiedziała, że o tak późnej porze wyszedł z domu.

Apelujemy o zwracanie uwagi na podobne przypadki i reagowanie, gdy zauważymy, że  osoba sprawia wrażenie zagubionej i zdezorientowanej. Wystarczy zaoferować pomoc, a po potwierdzeniu, że pomoc jest potrzebna,  należy powiadomić służby. Takie działanie  może zapobiec tragedii oraz późniejszym wielogodzinnym poszukiwaniom,  przy wykorzystaniu wielu służb i środków.

KPP Oświęcim

Poprzedni artykułNastępny artykuł

1 komentarz

  1. matko, co za czasy, wychodzi 80-latek z domu a rodzina, nie wie, że wyszedł. co najmniej dziwne, żeby nie napisać tragiczne

Send this to a friend